UČENIČKA ZADRUGA "MLIN" I 6.a RAZRED NA 13. ĐURĐEVEČKOM MEDVENOM DENU U ĐURĐEVCU
Autor: Ivan Jaković, 19. 10. 2016.

Učenička zadruga "Mlin" Osnovne škole Molve pod voditeljstvom učiteljice Danijele Sunara Jozek i 6. a razred s projektom iz građanskog odgoja pod voditeljstvom učiteljice Mirele Paša, a u suradnji s Pčelarskom udrugom "BAGREM" Đurđevac predstavili su se 15. listopada 2016.  na 13. Đurđevečkom  medvenom denu.

Učenici su uredili izložbeno-prodajni štand sa svrhom popularizacije pčelarstva i korištenja pčelinjih proizvoda s naglaskom na ljekovitost pčelinjih proizvoda o čemu je 6. a razred priredio letke koje je dijelio posjetiteljima. Letak je informirao o specifičnostima, upotrebi te ljekovitosti peludi, propolisa, voska, matične mliječi, pčelinjeg otrova i meda.

Članovi Učeničke zadruge Mlin pripremili su bočice punjene bagremovim medom sa suhim voćem te kestenov med s orašastim plodovima. Med je doniralo Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Paša, a učenici 6.a i učiteljica Mirela Paša pomogli su u punjenju bočica.

Likovna i grafička grupa s učiteljem Zvonimirom Haramijom priredila je naljepnice i promotivnu zastavicu za bočice meda.

U procesu prikupljanja praznih bočica, pripreme za punjenje, punjenju, ukrašavanju te samoj promociji i prodaji učenici su učili o :

ljekovitosti meda te njegovoj višestrukoj primjeni,
razvijali su radne navike i snalažljivost u izradi ovoga proizvoda,
osvješćivali su potrebu čuvanja okoliša,
razvijali su poduzetnički duh,
razvijali su komunikacijske vještine promovirajući proizvod i prodajući ga,
surađivali su  i timski djelovali i
činili dobrobit lokalnoj zajednici.

Na štandu se moglo kušati, ali i kupiti kolače od meda.

Učenici su prodavali kolače koje su pripremili kod kuće sa svojim mama i bakama kojima ovom prilikom od srca zahvaljujemo. Izložbeno prodajni dio bio je vrlo uspješan. Učenici su prodali sve što su za taj dan pripremili.

U bogatom programu Školu su predstavljale tri učenice s prigodnim krasnoslovima. Viktorija Bukovčan krasnoslovila je pjesmu Mali pot Ivana Gorana Kovačića. Pjesmu pčelarske tematike pripremila je Renata Lodeta autora Damira Gregurića pod naslovom Pčele i pčelari, a antologijsku pjesmu Jesen Dobriše Cesarića krasnoslovila je Nika Gazdek.

Ova  višestruka suradnja od velike je koristi za sve, a posebno za učenike koji su stekli nova  životna iskustva i razvili nove vještine.

Svi sudionici i suradnici veoma su zadovoljni učinjenim i sigurno će nastaviti suradnju i djelovanje čim bude prigode.