« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

PRAIZVEDBA ŠKOLSKOG MJUZIKLA "PJESMOM RASPRŠI OBLAKE" I PROMOCIJA CD-a
Autor: Ivan Jaković, 9. 6. 2016.

U nedjelju, 5. lipnja 2016., u Domu kulture u Molvama pred punom dvoranom, a povodom Dana škole održana je Kulturno umjetnička večer koju su pripremili učenici i učitelji Osnovne škole Molve.

Program se sastojao od raznolikih učeničkih ostvaraja. Posebnost večeri bila je praizvedba školskog mjuzikla "Pjesmom rasprši oblake" i promocija istoimenog CD-a.

Tijekom ove školske godine ujedinili su se učenici i učitelji te  osmislili i napravili školski projekt-mjuzikl pod nazivom "Pjesmom rasprši oblake" koji je nastao  u suradnji učenika i učitelja, a na poticaj učitelja glazbene kulture Dražena Štefana i učitelja-voditelja grupa izvannastavnih aktivnosti u Osnovnoj školi Molve.

U projektu su surađivale izvannastavne grupe: školski književni klub čije članice su pod voditeljstvom učiteljice Marije Halaček napisale idejnu priču i tekst za pjesme koje je uglazbio učitelj Dražen Štefan, dramska grupa  koja je pod voditeljstvom učiteljice Dubravke Jaković dramatizirala tekst i uvježbala ga, ritmika koja je s učiteljicom Željkicom Čerepinko osmislila i uvježbala ples, likovna grupa koja je s učiteljem Zvonimirom Haramijom izradila kulise i omot za CD te novinarska grupa s učiteljicom Mirelom Paša koja je medijski popratila događanja vezana uz  mjuzikl.

Uz navedene mentore u izvedbi mjuzikla sudjelovalo je šesnaest učenica i učenika: Ana Leona Lončar, Karlo Jaković, Lovro Kovaček, Klara Jaković, Dorijan Ivančan, Maja Hudjek, Lovro Tuba, Barbara Vujković, Anamarija Hontić, Petra Vincek, Sofija Paša, Veronika Vrčak, Jelena Kokša, Lucija Matanović, Sandra Balogović i Ela Jaković.

Tema mjuzikla je ljubav, glazba i prijateljstvo, a učenici su veoma uspješno pjesmom, plesom i glumom prenijeli priču i osvojili publiku. Ranije su u studiju snimali pjesme iz mjuzikla na CD koji je te večeri promoviran. Projektom školskog mjuzikla ponovno smo dokazali da u suradnji, kreativnošću i radom možemo ostvariti sve što zamislimo.

Književno umjetničku večer uveličali smo i upotpunili i drugim  aktivnostima učenika. Priredbu su vodile članice školskog književnog kluba "Dubravko Ivančan".

Program su započele učenice 5.a razreda, Hana Sefer, Lora Rukavina, Mia Domitrović i Viktorija Bukovčan, prezentacijom projekta 4. i 5.a razreda o dobrovoljnom darivanju krvi "Otvorimo srca" iz građanskog odgoja.

Kajkavskim recitacijama su se predstavile Franciska Kapitanić i Barbara Vujković. Klaudija Jelinek pročitala je svoj literarni rad o Miroslavu Dolencu Dravskom koji je nagrađen na natječaju "Volim Podravinu i Prigorje".

Za glazbene intermezze pobrinuli su se Ana Leona Lončar, Karlo Jaković i Anamarija Hontić koji su predstavili svoja glazbena umijeća.

Povodom Dana škole objavljen je i na priredbi  promoviran novi 39. broj školskog lista Osnovca kojeg su ukratko predstavile Petra Ivančan i Marta Kopričanec.

Publika je velikim pljeskom nagrađivala izvedbe učenika, a izvođače mjuzikla pozvala da ponove završni dio.

Oduševljenje i zadovoljstvo nitko nije krio. Svi su bili sretni i zadovoljni što je cjelogodišnji trud i rad urodio ovako lijepim događanjem. Ponosan je bio i ravnatelj škole Ivan Jaković koji je pohvalio mentore  i učenike te im zahvalio na promociji škole i mjesta.

Bila je to jedna od boljih i ljepših naših školskih priredaba kojima se ponosimo.

Novinarska grupa i voditeljica Mirela Paša