„ŠETNJA“ ŽUPANIJOM UČENIKA OD 1. DO 3. RAZREDA
Autor: Ivan Jaković, 25. 5. 2016.

U petak 20. svibnja 2016. učenici od prvog do trećeg razreda putovali su i razgledali našu lijepu županiju. Učenici prvog i drugog razreda matične i područnih škola posjetili su Viroviticu i Višnjicu, dok su učenici trećeg razreda posjetili malo više gradova i lokacija.

Mali izletnici kretali su ispred OŠ Molve, a nakon toga je svatko krenuo svojim putem. Učenici prvog i drugog razreda uputili su se u Viroviticu gdje su se prošetali gradom i došetali do dvorca Pejačević. Tamo su se još malo šetali i razgledali okolicu dvorca, a zatim ih je kustosica provela kroz muzej. Oprostivši se s Viroviticom, posjetili su Višnjicu. Na seoskom imanju „Višnjica“ bio je organiziran ručak za male izletnike, ali prije ručka su razgledali imanje i prema želji okušali se u jahanju. Nakon ručka su se još malo igrali u parku, a zatim su krenuli put kuće. Kako je bio lijep dan, bilo je teško odoljeti slastičarnici koju su putem vidjeli, pa su ipak nakratko još stali i osladili se sladoledom. Kući su stigli puni novih dojmova i znanja.

Učenici trećeg razreda su svoje putovanje također započeli ispred OŠ Molve, ali oni su se zaputili drugim stazama. Najprije su stali u Đurđevcu gdje su posjetili Stari Grad i muzej. Kustosica im je ispričala Legendu o picokima, a prošetali su se i galerijom gdje su izložene slike naivnog slikara Ivana Lackovića Croate i Zlatka Huzjaka. Nakon kulturnog uzdizanja prešli su na biološko i posjetili Đurđevačke pijeske. Poslije Đurđevca stali su u Koprivnici gdje su obišli tvornicu Podravka i saznali sve o njihovoj proizvodnji, a kao iznenađenje im je glavom i bradom medvjedić Lino podijelio slatke Lino paketiće te se rado poslikao s učenicima. Koprivnicu ne možete napustiti, a da ne posjetite najvažniju zgradu, a to je zgrada Županije gdje ih je dočekala viša savjetnica za provedbu kapitalnih projekata u školstvu Ana Mušlek i provela kroz zgradu. Već umorni od toliko razgledavanja, uputili su se u Planinarski dom Kalnik na ručak, odmor i igru, a zatim se zaputili prema još jednom važnom gradu naše Županije, prema Križevcima. U Križevcima su obišli Gradski muzej, prošetali se središtem grada, a zatim se pri povratku kući zaustavili u Koprivnici na sladoledu. I učenici trećeg razreda su došli doma puni dojmova o svemu viđenom.

Knjižničarka Ana Molnar