« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

DODJELA PRVE NAGRADE - NATJEČAJ „VOLIM PODRAVINU I PRIGORJE“
Autor: Ivan Jaković, 29. 4. 2016.

Za svoj literarni rad učenica Klaudija Jelinek je sa svojom mentoricom Marijom Halaček u utorak 26.4. primila je priznanje i prvu nagradu na svečanoj dodjeli upriličenoj u prostorima Županije.

Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije i ove je godine raspisala likovno-literarni natječaj za sve škole naše županije – „Volim Podravinu i Prigorje“. Pišući na temu „Djelima svojim zadužili su županiju“, Klaudija se osvrnula na život i djelo književnika Miroslava Dolenca Dravskog, rodom iz Medvedičke. Osvojila je prosudbeno povjerenstvo svojom domaćom kajkavštinom i neobičnom strukturom sastavka. Javno je iznijeto i pisano izvješće za ovu nagradu u kojemu se hvali zainteresiranost i briga za očuvanjem književnokulturne i jezične baštine Podravine i Prigorja. Od mnogo pristiglih radova, Klaudijin je osvojio prvu nagradu te je imala priliku županu i brojnoj publici čitati svoj rad. Ovoj svečanoj dodjeli prisustvovala je i njezina mentorica Marija Halaček i ravnatelj škole Ivan Jaković. Klaudija je dala intervju za Radio Koprivnicu, Srce TV te Radio Dravu, a gostovat će još i na Podravskome radiju te Radiju Glasu Podravine i Prigorja.