UČITELJICA UGOSTILA BUDUĆE PRVAŠIĆE
Autor: Ivan Jaković, 22. 4. 2016.

U utorak, 12. travnja, predškolska skupina iz vrtića „Pčelica“ s tetama je posjetila našu školu kako bi se upoznali s budućom učiteljicom Dubravkom Jaković, družili s četvrtašima, razgovarali s ravnateljem i pedagogom te uopće upoznali s prostorom kojeg će od jeseni dijeliti s učenicima naše škole.

Predškolce su dočekali četvrtaši u svom razredu te su se najprije upoznavali kroz igru lopticom, zatim je učiteljica s njima povela razgovor o dojmovima i osjećajima vezanim uz školu kao što je kako su zamišljali učionicu, kakav je osjećaj sjediti u školskoj klupi, jesu li i prije bili u nekoj učionici. Kako bi ima učiteljica dočarala što ih čeka kada krenu u školu, ali i kako to nije ništa strašno, otpjevali su pjesmu „Ovako se…“ oponašajući kretnje pisanja, čitanja i pristojnog sjedenja. Učenica Regina Halaček je pročitala priču „Fran i Regina“ koju je sama napisala i ilustrirala za natječaj „Moja prva knjiga“, a naši mali posjetitelji su bili toliko oduševljeni time da su željeli pročitati i ostale slikovnice koje su naši učenici napisali za spomenuti natječaj, pa im je učiteljica posudila slikovnice koje će im tete čitati u vrtiću. Da doma ne odu praznih ruku pobrinuli su se četvrtaši organiziranjem radionice u kojoj su predškolci morali ukrasiti već izrezane leptiriće i njima ukrasiti olovke koje su im poklonjene. Na kraju su druženja svi zajedno otpjevali pjesmu „Kad si sretan“ koja se orila cijelom školom.

Veselimo se ponovnom susretu s njima ujesen kada će krenuti u prvi razred.