MEĐUOPĆINSKA SMOTRA „LIDRANO“
Autor: Ivan Jaković, 26. 2. 2016.

Ovogodišnja međuopćinska Smotra literarnog, dramsko scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo u 2016. godini  održana je u Virju  12. veljače u Osnovnoj školi prof. Franje Viktora Šignjara. Osnovna škola Molve sudjelovala je s četirima literarnim i jednim novinarskim uratkom te dramsko scenskom izvedbom Šume Striborove.

Literarne uratke povjerenstvu i uzvanicima predstavile su učenice osmih razreda Ana Leona Lončar, Barbara Vujković i Sofija Paša pod mentorstvom učiteljice Marije Halaček te učenica sedmog razreda Marta Kopričanec pod mentorstvom učiteljice Mirele Paše. Uradak Ane Leone Lončar Prijateljstvo vrijedno odricanja upućen je na županijsku razinu. Progovara o putu u svijet glazbe, nečemu njoj suđenom. Čitanjem pred uzvanicima, Ana Leona uvela nas je u svijet ljubavi i odrastanja te svojim nastupom pokazala puninu predanosti svojem životnom odabiru, glazbi. Ani Leoni želimo sreću na županijskom LiDraNu.

Sofija Paša, učenica osmog razreda novinarskim uratkom Sirija i ja popratila je aktualnu temu imigrantske krize.  Prosudbeno je povjerenstvo izrazilo pohvale za literarni uradak Moja turska avantura i novinarski uradak Sirija i ja učenice Sofije Paše.

Dramsko scenski nastup Šuma Striborova pod vodstvom učiteljice Dubravke Jaković hrabrim je nastupom četvrtaša primio pohvale i ohrabrenja za budući rad. Nastup je odlikovala srčanost mladih glumaca,  glazba iz popularnog Hobbita, kreativna scenografija i kostimografija. Bravo za male glumce!

Tekst napisala: učiteljica Sanja Baruškin