« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

DAN ZALJUBLJENIH
Autor: Ivan Jaković, 16. 2. 2016.

U mjesecu veljači imamo dva dana kojima se jako veselimo; jedan smo odradili, a drugi smo obilježili 15. veljače. Naravno, govorimo o Valentinovu.

Kao i svake godine, i ove je godine knjižničarska grupa oblijepila i lijepo ukrasila kutije u koje se sakupljala valentino pošta namijenjena simpatijama, prijateljima i prijateljicama te ponekim učiteljima. Učenici su cijeli tjedan od 8. do 12. veljače ubacivali svoja pisma, koja su podijeljena na dan obilježavanja Valentinova u školi – 15. veljače. Moramo reći da su se naše knjižničarke pismonoše naradile jer je bilo sakupljeno jako mnogo pisama (kod nas u školi se svi vole J) i trebalo je sve to razvrstati i dostaviti pravoj osobi. Nižim razredima su knjižničarke poštu dijelile prvi školski sat, a imale su i pratnju – recitatora ili recitatoricu koji su prije same podijele razveselili svoje prijatelje veselom ljubavnom pjesmicom.

Viši razredi su na svoju poštu morali čekati sat razrednika. Šesti sat je za njih pripremljen kratki program na kojem su se izvodile recitacije, ali također je to bilo vrijeme i za proglašavanje pobjednika natječaja „Moje najdraže…“. Riječ je o izboru najljepšeg ljubavnog pisma, a mogli su sudjelovati učenici od trećeg do osmog razreda. Naravno, svako ljubavno pismo je moralo ispunjavati određene uvjete, a komisija se odlučila za tri pisma koja su ih se najviše dojmila. Napisale su ih učenice 5. razreda Mia Domitrović i Hana Sefer te učenica 4. razreda Renata Lodeta. U uvjetima natječaja je bilo navedeno da pismo ne mora isključivo biti namijenjeno simpatiji, tako da su cure napisale pisma mamama i najboljoj prijateljici. Kako su sva tri pisma bila jednako dobra, komisija je odlučila sve tri učenice nagraditi za trud i hrabrost koju su iskazale pročitavši svoja pisma pred cijelom školom. Učenice su nagrađene malim paketom za koji se nadamo da im se svidio te se nadamo da će se i nadalje truditi u takvim školskim aktivnostima.

Nakon programa su se učenici razišli u svoje učionice i pričekali pismonoše da im donesu njihova pisma.