« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Ivan Jaković, 23. 12. 2015.

Svi koji su jučer, 22. prosinca, navratili u Dom kulture na Božićnu priredbu naše škole nisu požalili. Redala se pjesma, recitacija, ples i gluma, a učenici su se potrudili najbolje što su mogli da gledateljima prenesu veselje s kojim su sve izvodili.

Kroz program su nas vodile učenice osmog razreda, sobić Barbara Vujković i mrazica Veronika Vrčak, a nastupali su učenici od prvog do osmog razreda.

Program je otvorila Tamburaška skupina pod vodstvom učitelja Dražena Štefana, a mogli smo uživati u trima pjesmama; „Tiha noć“ koju je Ela Jaković izvela na flauti, „Zekine jade“ nam je otpjevala Lucija Matanović i „Zvončići“ bez kojih božićna priredba ne bi bila potpuna.

Kroz cijelu večer su nas uveseljavali i mali recitatori koje je uvježbala učiteljica Ružica Tuba, a oni su nam pokušali dozvati prvi snijeg i dočarati svečani božićni duh.

U izvedbi Male dramske skupine prikazana nam je bajka Ivane Brlić Mažuranić „Šuma Striborova“. Kroz igrokaz smo vidjeli kako požrtvovna roditeljska ljubav može pobijediti zloću na ovom svijetu. Mali su glumci odlično izveli predstavu, a za što je zaslužna i njihova voditeljica učiteljica Dubravka Jaković.

Da učenici nižih razreda nisu samo dobri glumci, pokazao nam je i školski zbor kojeg vodi učiteljica Katica Ištvan. Pod njezinim vodstvom uvježbali su mjuzikl „Božićna priča“ u kojem su glumili i pjevali i plesali. Našim multitalentiranim glumcima to nije bio nikakav problem. Dapače, vidjelo se na njima da uživaju u tome.

Na kraju još moramo spomenuti i ritmičke skupine koje su nas poznatim modernim ritmovima rasplesavale cijelu večer. Možemo se pohvaliti čak trima ritmičkim skupinama nižih razreda, a jednu od njih čine i rasplesani dječaci od prvog do četvrtog razreda koji su plesali na pjesmu „Santa Claus is coming to town“. Korake je za njih osmislila i vježbala s njima učiteljica Željkica Čerepinko, a također je uvježbala i druge dvije ritmičke skupine; učenice prvog i drugog razreda, te trećeg i četvrtog. Pokazale su nam kako se pleše na njima omiljenu pjesmu „Let it go“ iz crtića „Snježno kraljevstvo“, a ako nam ta pjesma do sada nije bila omiljena, nakon njihove izvedbe najvjerojatnije je, dok su starije učenice nižih razreda plesale na pjesmu „I wish it could be Christmas everyday“. I s tom željom da je Božić svaki dan smo i zatvorili program. Također moramo spomenuti i ritmičku skupinu učenika petog i šestog razreda koju vodi učiteljica Rajna Franjo, a oni su plesali na pjesmu „Good time“. U plesanju se okušao čak i jedan učenik što je dalo posebnu čar ovoj izvedbi.

Na kraju su se naše simpatične voditeljice zahvalile svim učiteljima i učenicima koji su sudjelovali u programu i omogućili da veselo zatvorimo prvo polugodište te da s nestrpljenjem očekujemo nadolazeće božićne blagdane, a nisu zaboravile spomenuti niti učitelje Zvonimira i Mirjanu koji su sa svojim grupama ukrasili pozornicu i stvorili božićni ugođaj.

Na kraju se još želimo ovim putem zahvaliti svima koju su dali dobrovoljni prilog na  ulasku u dvoranu, a kao što su vam zaželjele voditeljice na kraju programa, to vam želimo svima i sada:

SRETNE I BLAGOSLOVLJENE BOŽIĆNE BLAGDANE!