DRUGI RAZRED NA DANIMA MEDA
Autor: Ivan Jaković, 16. 10. 2015.

U subotu 10. 10. 2015. učenici 2. razreda sudjelovali su na manifestaciji Medveni den koju je i ove godine organizirala đurđevačka Pčelarska udruga Bagrem. Manifestacija Medveni den se održala na Trgu svetog Jurja u Đurđevcu.

Folklornom izvedbom dječjih pjesama i plesova, učenici 2. razreda pridružili su se raznovrsnom programu dječjih vrtića i školaraca iz  Đurđevca. U svom nastupu izveli su podravske dječje pjesme Cungere, Birajmo si frajlicu i Kvocaj, kvocaj, kvocalica. Svi sudionici programa darivani su prigodnim poklonima, naravno  paketićima meda.

Prije samog početka programa učenici su imali prilike vidjeti promociju i prezentaciju medonosnog bilja i drveća te radionice na temu „Od pčele do meda“ u sklopu kojih se predstavilo sastavljanje i žicanje okvira, postavljanje satne osnove i vrcanje meda. Sudjelovanje na Danima meda bila je još jedna u nizu aktivnosti vezanih za projekt Zdravlje u košnici meda započet prije dva tjedna. Također su se priključili humanitarnoj akciji udruge, prodajom  medenjaka koje su pravili u srijedu na Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i medenih pita koje su ispekle mame kod kuće.

Zahvaljujem se svim roditeljima koji su se pridružili ovoj aktivnosti našeg projekta i izdvojili svoje vrijeme za pečenje kolača i prisustvovanje nastupu u Đurđevcu.

Željkica Čerepinko, učiteljica 2. r.