PONOVNO SMO USPJEŠNI NA NATJEČAJU DJEČJEGA DUHOVNOGA STVARALAŠTVA U KRIŽEVCIMA
Autor: Ivan Jaković, 29. 4. 2015.

Na 4. susretu  hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić« u Križevcima, 25.4.2015., sudjelovale su učenice Petra Žufika i Ena Halaček, a njihovi literarni radovi objavljeni su u zborniku radova „Tvoja sam svijeća…“.

Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci u suradnji s Udrugom za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić” organizirala je, i ove godine po četvrti put,  natječaj hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić«.

Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić” želi se potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama. Organizatori su predložili da tema četvrtog  natječaja bude predanost Bogu i ljudima.

Na natječaj, koji je bio otvoren od 15. listopada do 15. prosinca 2014., pristiglo je 185 književnih te 109 likovna rada iz 65 škola u Republici Hrvatskoj. Najuspjeliji likovni radovi bili su izloženi na izložbi „Mi smo svjetlo Kristovo”., a najuspjeliji literarni radovi javno su izvođeni i objavljeni u zborniku „Tvoja sam svijeća...”.

Na  4. susret dječjeg duhovnog stvaralaštva učiteljica Mirela Paša poslala je  literarni rad U tvojem zagrljaju Petre Žufika, a samostalno se prijavila Ena Halaček s radom Budući pomorac.

U velikoj konkurenciji učenice su  bile veoma uspješne. Petri  Žufika to je drugo sudjelovanje na tom natječaju, a objema je to prvi objavljeni rad.

Sretni smo što smo i po četvrti put  bili uspješni na 4. natječaju dječjega duhovnoga stvaralaštva.

Učenicama želimo mnogo stvaralačkog duha i uspjeha s budućim ostvarajima.

Mirela Paša, učiteljica hrvatskog jezika