« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH CRVENOG KRIŽA
Autor: Ivan Jaković, 22. 4. 2015.

U subotu, 18. travnja, Osnovna škola Molve je bila domaćin 7. Međužupanijskom natjecanju mladih Crvenog križa na koje su se uspjele plasirati četiri ekipe iz osnovnih škola te pet ekipa iz srednjih škola iz dviju županija; Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske.

Natjecatelji su sa svojim mentorima počeli pristizati već u 9.00 sati, tako da je ispred Osnovne škole Molve bilo jako živo. Prije samog početka natjecanja, red je malo da se natjecatelje zabavi i opusti kako bi što bolje odradili zadatke koji su ih čekali, tako da je za sve prisutne bio održan kulturno-umjetnički program. Sviralo se i pjevalo što možemo zahvaliti našem Tamburaškom zboru kojeg vodi učitelj Dražen Štefan, a za solo izvedbe su se pobrinule Ana Leona Lončar te Sandra Balogović. Zatim smo im malo i recitirali na kajkavskom jeziku, a to su odlično odradile učenice viših razreda Veronika Vrčak, Sara Kopričanec i Ana Kokša. Na kraju smo im još i odglumili „Vlak u snijegu“, predstavu za koju naša Mala dramska skupina dobiva pohvale gdje god da je izvodi. Predstava je bila dobar uvod u ono što ih čeka jer bit same predstave je kako uvijek moramo biti složni i spremni pomoći jedni drugima, što je slični moto i samog Crvenog križa.

Kao što smo spomenuli, na natjecanju su sudjelovale četiri ekipe iz osnovnih škola, a to su bile OŠ Koprivnički Bregi, OŠ Kalnik, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac i OŠ Sirač te pet ekipa iz srednjih škola: Gimnazija Daruvar, Dom učenika srednjih škola Bjelovar, Strukovna škola Đurđevac, Učenički dom Križevci i Srednja škola Koprivnica. Natjecanje u teorijskom i praktičnom dijelu započelo je u 10:30 sati, a u 13:30 sati je bilo proglašenje pobjednika. U kategoriji natjecanja „Podmladak“ prvo je mjesto bez sumnje osvojila ekipa iz OŠ Ivan Lacković Croata čija je mentorica Martina Lovrak Ivanov. U kategoriji natjecanja „Mladež“ bilo je napeto između dviju škola, ali je na prvo mjesto zasjela Srednja škola Koprivnica uz mentorstvo Tomislava Lončara.

Čestitamo svima na postignutim rezultatima i nadamo se kako će biti hrabri iskoristiti svoje znanje i vještine u pomaganju drugima.

Ana Molnar, knjižničarka