„ŽELJKO I TRI RODE“
Autor: Ivan Jaković, 13. 4. 2015.

U petak 10. travnja u Gradskoj knjižnici u Đurđevcu održala se promocija slikovnice „Željko i tri rode“ autorice Silvije Šesto, a ilustratorice Andreje Živko, poznate đurđevačke umjetnice. Tom prilikom je i nekolicina učenica naše škole prisustvovalo promociji u pratnji učiteljica.

Lidija Haljinko, Karmen Đuroci, Ena Halaček i Marta Kopričanec članice su knjižničarske grupe, a neke i školskog književnog kluba, dok su Hana Sefer i Lora Rukavina, učenice četvrtog razreda, ljubiteljice knjige i čitanja. U pratnji učiteljica Marije Halaček i Mirele Halaček te knjižničarke Ane Molnar prisustvovale su ovoj nadasve zanimljivoj promociji. Zašto zanimljivoj? Zato jer su i Silvija Šesto i Andreja Živko dvije vesele i tople osobe koje su nam kroz smijeh pričale o zgodama kako je nastala slikovnica „Željko i tri rode“, vješto su animirale najmlađe goste da im odgovaraju na pitanja i za trud su darivale prigodne bedževe i blokiće s motivom Željka i rodi. Osim o slikovnici, Silvija i Andreja podijelile su i nekoliko informacija o svom životu. Na tako zanimljivoj promociji i u druženju sa Željkom i rodama, sat vremena nam je preletjelo u hipu. Na kraju promocije, gosti su još mogli razgledati ilustracije iz slikovnice koje su bile izložene u knjižnici, kupiti slikovnicu po promotivnoj cijeni i dobiti potpis autorice i ilustratorice te se malo počastiti slatkim i slanim na Dječjem odjelu Gradske knjižnice na što nas je pozvala ravnateljica Gradske knjižnice Antonija Mandić. Prije odlaska kući, uspjeli smo „uloviti“ ilustratoricu Andreju Živko nasamo i poslikati se s njome, što možete i vidjeti na priloženoj slici.

Ukoliko vas zanima što se krije iza naslova „Željko i tri rode“ svakako možete saznati u našoj školskoj knjižnici, prolistavši navedenu slikovnicu.

Ana Molnar, knjižničarka