OBILJEŽILI SMO 7. 4. SVJETSKI DAN ZDRAVLJA
Autor: Ivan Jaković, 9. 4. 2015.

Svjetski dan zdravlja eng. World Health Day slavi se 7. travnja svake godine pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije (WHO). Prva Svjetska zdravstvena skupština koju je organizirala Svjetska zdravstvena organizacija održana je 1948. godine. Odlukom skupštine 7. travanj određen je za Svjetski dan zdravlja i počinje se slaviti od 1950. godine.

Ovaj dan se obilježava kako bi se izgradila svijest o važnosti brige za zdravlje  tokom cijele godine.

Učenici trećeg razreda obilježili su Svjetski dan zdravlja. Najprije su na satu prirode i društva ponovili što su sve dosada naučili o zdravlju i očuvanju zdravlja, zatim su odlučili da provedu razredni projekt Brinemo o zdravlju i tako steknu nova znanja o pravilnoj prehrani, zdravim namirnicama, ugljikohidratima i proteinima, pothranjenosti, pretilosti, zaraznim bolestima, osobnoj higijeni, tjelovježbi, neprijateljima zdravlja, utjecaju okoliša na naše zdravlje te o pravima, odgovornosti ali i dužnosti učenika.

Također su upoznali kako mogu izmjeriti broj otkucaja srca u minuti pritiskom prstima na žilu na ruci, što su i učinili. Učiteljica je svakom učeniku izmjerila krvni tlak a zatim su učenici jedan drugome stetoskopom slušali otkucaje srca.

Na kraju sat izradili su natpise za pano u predvorju škole kako bi i ostale učenike potaknuli na brigu o zdravlju.

Izuzetno je važno učenike svakodnevno upućivati na čuvanje zdravlja jer             „ zdravlje je najveće bogatstvo“.