« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

IZLOŽBA PISANICA „VUZEM JE DOŠEL“
Autor: Ivan Jaković, 1. 4. 2015.

Sada već tradicionalna izložba pisanica i ručnih radova koja se postavlja u vrijeme Uskrsa, a na kojoj izlaže i naša škola s pisanicama koja su oslikala djeca nižih razreda, bila je otvorena u subotu 28. ožujka 2015. godine. Izložbu organizira općinska organizacija žena HSS-a „Hrvatsko srce“ Molve u suradnji s drugim udrugama s područja općine, Osnovnom školom Molve, područnim školama Repaš i Medvedička te Dječjim vrtićem „Pčelica“ Molve.

Program otvorenja vodila je učiteljica OŠ Molve i tajnica „Hrvatskog srca“ Molve Ružica Tuba, okupljenima su se kratko obratili župnik Filip Musa i načelnik općine Zdravko Ivančan, a izložbu je svečano otvorila predsjednica Županijske organizacije žena „Hrvatsko srce“ Vesna Peršić-Kovač. Naravno, nećemo zaboraviti spomenuti niti odličan kulturno-umjetnički program za koji su se pobrinuli Tamburaški sastav OŠ Molve, koji je uvježbao Dražen Štefan, izvevši dvije prigodne uskrsne pjesme, zatim su nastupale male recitatorice pod vodstvom Ružice Tube i na kraju je bio red plesa, odnosno plesnu točku je izvelo Kulturno umjetničko društvo koje vodi Ivica Tuba.

Nakon programa, izložba se mogla razgledati. Vidjelo se bogatstvo ručnih radova, koji se pomno čuvaju u ormarima ili bakinim škrinjicama, vidjelo se ispreplitanje tradicije i suvremene tehnike izrade i ukrašavanja pisanica, ali i dječjih veselo oslikanih pisanica na stolovima Osnovne škole Molve, područnih škola Repaš i Medvedička, stolu Dječjeg vrtića „Pčelica“ te stolu Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac.

Za sve one koji nisu došli na otvorenje izložbe u subotu, a zanima ih izložba, mogu je pogledati u prostorijama novog Društvenog doma u Molvama na I. katu. Izložba će još biti otvorena za javnost na Uskrs (5. travnja) od 14.00 do 18.00 sati te na Uskrsni ponedjeljak (6. travnja) od 10.00 do 18.00 sati.