OŠ MOLVE USPJEŠNA I NA ŽUPANIJSKOM LIDRANU U KRIŽEVCIMA
Autor: Ivan Jaković, 6. 2. 2015.

Ana Leona, Sara i Klaudija najbolje u literarnom stvaralaštvu na Županijskom Lidranu

Osnovna škola Molve, 3. veljače 2015. godine, sudjelovala  je na Županijskoj smotri  Lidrano, smotri učeničkih literarnih, novinarskih i dramskih uradaka.

Prema izboru povjerenstava na Županijskom Lidranu iz naše škole sudjelovalo je petnaest učenika i tri mentorice Dubravka Jaković, Marija Halaček i Mirela Paša. Sudjelovali su u  sve tri kategorije  literarnoj, novinarskoj i dramskoj i bili su veoma uspješni.

U kategoriji literarnih radova prema propozicijama Županijsko povjerenstvo predlaže tri rada za Državnu smotru i na veliko iznenađenje sva tri rada su iz OŠ Molve.

To su radovi Sicilija i ja  Ane Leone Lončar, 7.r., voditeljica Marija Halaček,  literarni rad  na kajkavskom narječju Štikanje, Sare Kopričanec, 8.r., voditeljica Mirela Paša i Zlatu u obranu Klaudije Jelinek, 7.r.,  voditeljica Marija Halaček. Radovi su pohvaljeni kao najuspješniji literarni uradci ovogodišnje smotre jer su kreativni i istaknuli su se od ostalih.

Zanimljivo je da su  sve tri članice povjerenstva za literarni rad, prije zajedničkog usuglašavanja, izabrale radove naših učenica kao najbolje što znači da je odluka bila jednoglasna, a moramo napomenuti da su radovi bili šifrirani. Možemo reći da je to bio povijesni trenutak jer, koliko znamo, još se nije dogodilo da su svi izabrani literarni radovi iz jedne škole.

U novinarskom izrazu sudjelovali smo s tematskim člankom Comenius projekt Osnovne škole Molve učenice Veline Kopričanec, 8.r., voditeljica Mirela Paša i školskim listom Osnovac kojeg je predstavljala urednica Ana Ivančan, 8.r., voditeljica Mirela Paša. I članak i list su istaknuti i pohvaljeni zbog tematike koju obrađuju, a to je europski projekt u školi.

Predstavili smo se i u dramskom izrazu dramsko-scenskom igrom Vlak u snijegu, koju je izvrsno izvela dramska grupa naše škole s voditeljicom Dubravkom Jaković. Mentorica i učenici istaknuti su kao najuvježbanija družina. Članice žirija pohvalile su rad mentorice Dubravke Jaković i uigranost svih članova dramske grupe. Na žalost naši mali glumci ne mogu biti predloženi na državni susret radi proprzicija koje nalažu da učenici nižih razreda ne mogu dalje od županijske razine.

Ovogodišnji Županijski Lidrano bio je veoma uspješan za našu školu. Nadamo se da će predloženi radovi biti pozvani na Državnu smotru.

Čestitamo svim učenicama i učenicima sudionicima, mentoricama i školi na uspješnosti na Županijskom Lidranu 2015. i želimo im još mnogo kreativnih trenutaka i uspjeha u daljnjem stvaralačkom radu.

Najuspješnijima Ani Leoni, Sari, Klaudiji i mentoricama želimo poziv  na Državnu smotru.

Bravo cure!

Mirela Paša