NAŠA KNJIŽNIČARKA I PEDAGOGINJA MARINA SABOLOVIĆ OTIŠLA JE U MIROVINU
Autor: Ivan Jaković, 27. 1. 2015.

Nakon trideset i tri godine radnog vijeka u Osnovnoj školi Molve naša knjižničarka i pedagoginja Marina Sabolović otišla je u mirovinu.

Odlučila se za dvije velike i pozitivne stvari, prepustiti radno mjesto mladoj osobi i osigurati vrijeme za sebe.

Dvadeset i osam godina radila je kao pedagoginja, a pet godina kao knjižničarka naše škole. U oba posla bila je izvrsna. Veliku je odluku donijela prije pet godina kada je promijenila radno mjesto. Iz ureda  pedagoginje prešla je u knjižnicu gdje se odlično snašla, a od

1.1. 2015. otišla je u mirovinu.

Cijeli svoj radni vijek provela je  Osnovnoj školi Molve. Utjecala je na njezin razvoj i kvalitetu. Svojim radom utjecala je i na učitelje, ali i učenike i bila je pravi uzor.

Bila je vodilja u prvim, ali i svim ostalim,  radnim koracima mnogim učiteljima i učiteljicama i potpora  generacijama učenika.

Kao pedagoginja  trudila se unapređivati nastavni proces, razvijati senzibilitet i toleranciju kako učiteljima tako i učenicima. Pokretala je mnoge projekte i uvijek je bila spremna za suradnju.

Znala je reći što treba u danom momentu na lijep, blag i učinkovit način. Smireno je pristupala svakoj situaciji, znala je slušati i nenametljivo je davala rješenja.

U knjižničarskom poslu također je ostvarivala izvrsne neposredne kontakte s cijelim kolektivom i svim učenicima.

Samo ako je netko spomenuo neku knjigu ili temu, već isti ili drugi dan materijal bi čekao u zbornici na stolu. S interesom je korelirala u nastavi, poticala učenike i roditelje na čitanje, održavala kreativne radionice, podučavala male knjižničare, organizirala pričaonice za najmlađe i odlaske u kazališta, vodila učenike na kvizove čitanja, organizirala prigodne programe ( Valentinovo, Sjećanje na Vukovar…)  i s učenicima izrađivala njihove prve slikovnice koje su bile nagrađivane i tiskane i još mnogo toga.

Ostavila je lijepe i trajne tragove  u mnogim sjećanjima. Mnogo čemu nas je sve skupa poučila i puno puta nam pomogla i stoga joj veliko hvala u ime svih nas, velikih i malih molvarskih osnovaca.

Želimo joj zdravlje i mnogo zadovoljstva. Neka provodi vrijeme baš onako kako ona to želi, neka ostvari sve što do sada nije mogla, a željela je i svakako neka ne zaboravi na nas jer još mnogo toga može činiti s nama.

Mirela Paša