ŠKOLSKE PRIREDBE U VESELOM BLAGDANSKOM OZRAČJU
Autor: Ivan Jaković, 23. 12. 2014.

18. i 19. prosinca 2014.uživali smo u veselim božićnim priredbama koje su pripremili učenici, učiteljice i učitelji u PŠ Repaš, PŠ Medvedička i u Molvama. Pjesmom, svirkom, glumom, lijepim recitacijama, ritmičkim točkama i folklornim nastupima djeca su oduševila publiku koja je male izvođače i njihove mentore nagrađivala velikim pljeskom.Program je pratio i Djed Božićnjak u Repašu i Medvedički koji je podijelio nakon priredbe poklon paketiće svoj djeci od navršene jedne godine života do četvrtog razreda. Poklone je i ove godine dobrom Djedici pomogla kupiti Općina Molve , a za djecu Medvedičke Općina Novo Virje. Tako smo u vedrom i raspoloženju završili prvo polugodište šk.god 2014./15.

Završna Božićna priredba održana je Društvenom domu u Molvama 19.prosinca 2014.godine s početkom u 18.30 sati . Na svečano uređenoj pozornici i pred prepunom dvoranom nastupali su učenici  matične škole : mali glumci, pjevači, plesači, tamburaši i  recitatori izveli su bogat i kvalitetan programu koji je trajao gotovo sat i pol.

Program su otvorili mali tamburaši sa prigodnim božićnim  melodijama, a njih je uvježbao učitelj Dražen Štefan.

Male recitatore pripremala je učiteljica Ružica Tuba. Oni su tijekom programa poput malih vrapčića radosno cvrkutali prigodne pjesmice o Božiću tijekom programa.

Dramska grupa i voditeljica grupe učiteljica Dubravka Jaković doista nas je iznenadila sa vlastitom obradom dječjeg romana  Mate Lovraka VLAK U SNIJEGU. Mali glumci su to tako dobro odradili da je gotovo polasatna dramska igra prošla u jednom trenu.Bili su izvrsni!

Ovakve priredbe imaju poseban šarm ako u njima ima plesnih točki.Plesne točke koju su izvodili učenici nižih razreda pripremala je  učiteljica Željkica Čerepinko, a plesnu točku učenica viših razreda pripremala je učiteljica Rajna Franjo.One su izazvale posebnu pozornost mlađe publike, ali posebno su bili simpatični mali plesači-reperi, dečkići iz 1.i 2. razreda koji su po prvi puta  imali samostalnu plesnu točku od kada pratimo školske priredbe!

Iznenađenje večeri bio je i mali tamburaški sastav koji je pratio solisticu Anu Leonu Lončar koja je briljantnim glasom izvela božićnu pjesmu na engleskom jeziku.  Njih je uvježbao iskusni učitelj glazbene kulture Dražen Štefan.

Prigodnim božićnim mjuziklom nastupili su učenici svih uzrasta od prvog do četvrtog razreda. Uz glazbenu pratnju voditeljice grupe Katice Ištvan tu je pomagao svirkom na gitari i Matej Ištvan-naš novi učitelj pripravnik. Učenici su nas pjevanjem, glumom i  krasnim solo izvedbama učenika-pjevača dotakli u srca i uveli nas u božićno vrijeme- rođenje malog Isusa.

Čitav program spretno su vodile  Ana Leona Lončar, Petra Vincek i Barbara Vujković. One su na kraju priredbe zahvalile svim izvođačima, učiteljima, učiteljima-penzionerima ,gostima i publici na prisustvovanju i dobrovoljnim prilozima –ulaznicama za ovu humanitarnu priredbu od koje sav sakupljen novac ide za nabavu knjiga za potrebe školske knjižnice i poželjele svim prisutnim

MIRNE I BLAGOSLOVLJENE BLAGDANE I VESELU USPJEŠNU NOVU GODINU U IME RAVNATELJA, UČENIKA I UČITELJA OŠ MOLVE.

Marina Sabolović