VEČER MATEMATIKE
Autor: Ivan Jaković, 5. 12. 2014.

S radošću i ove školske godine priključili smo se projektu Večer matematike. Ciljevi projekta Večeri matematike su popularizacija matematike među mladima, razvoj pozitivnog stava

prema matematici, razvoj vještina cjeloživotnog učenja i želje za nastavkom znanstvenog obrazovanja učenika.

U našoj školi druženje uz igru i učenje održano je 3. prosinca u 18 sati.

Projekt su organizirale učiteljice matematike Rajna Franjo i Danijela Večenaj za učenike viših razreda te za učenike nižih razreda učiteljice razredne nastave. Učiteljica Željkica Čerepinko za prvi razred, učiteljica Ružica Tuba za drugi razred, učiteljica Dubravka Jaković za treći razred i učiteljica Katica Ištvan za četvrti razred.

Za učenike osnovnih škola Večer matematike obuhvaćala je skup aktivnosti nalik sajmu. Učenici i njihovi roditelji obilazili su pripremljene radne centre i sudjelovali u zabavnim matematičkim aktivnostima. „Dežurni matematičar“ za svakim radnim centrom pomagao je učenicima i roditeljima pri provedbi aktivnosti.

Pokazalo se da su učenici i roditelji zainteresirani za ovu vrstu aktivnosti i rado su se odazvali na naše radionice te im ovim putem zahvaljujemo na večeri igre, druženja i matematičkog računanja. Svakako se pridružite  i iduće godine! J

Danijela Večenaj