„I U MOM MJESTU SVIJETLI VUKOVAR“
Autor: Ivan Jaković, 20. 11. 2014.

DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

18.studenog prisjetili smo se  tužne obljetnice pada  Vukovara-„Grada heroja“ u Domovinskom ratu . Početak nastavnog dana započeli smo hrvatskom himnom i odavanjem počasti poginulim braniteljima kako Vukovara tako i svim ostalim poginulima u obrambenom Domovinskom ratu koji je trajao od 1991. do 1995.godine.

Kroz prigodnu, dojmljivu prezentaciju obnovili smo sjećanje na 23.godišnjicu stradanja u Vukovara koju su pripremili učiteljica povijesti i učenici. Neizostavan dio prezentacije bilo je i prisjećanje na vukovarske heroje, a posebno je dojmljivo bilo čitanje teksta Priča o gradu- „Grad, to ste vi!“ Siniše Glavaševića -pjesnika, novinara i izvjestitelja iz ratnog Vukovara koji je izgubio svoj mladi život nakon pada grada.

U večernjim satima palili smo lampaše i dušice kod škole i pomolili se za sve poginule branitelje. Tako smo se pridružili tisućama djece i odraslih koji su sa suzama u očima i ponosom koračali u koloni  sjećanja od Memorijalne vukovarske bolnice pa sve do centralnog groblja u znak solidarnosti svim poginulima i ranjenim u tromjesečnoj obrani grada.

Marina Sabolović

VIŠE: