DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE 2014
Autor: Stanko Molnar, 14. 10. 2014.

U petak, 10.listopada 2014. godine učenici, učitelji i roditelji OŠ MOLVE radno i svečano su obilježili  tradicionalne DANE KRUHA  2014.

Zaista su svi imali pune ruke posla. Trebalo je za dva sata izmijesiti, krušne proizvode i kolače, uobličiti ih u različite forme, ispeći,napraviti različite kreacije iz plodova jeseni i postaviti izložbu svih tih radova i holu škole. Učenici su izveli i krati  program – dvije prigodne zborne pjesme i mali dramski prikaz  sa originalnom porukom kako iz malog klasa pšenice može nastati velika dobrobit za puno živih stvorova ove naše planete Zemlje.

Vrhunac  ove jesenske manifestacije bio je čin blagoslova svih jela što su ih pripremile vrijedne ruke djece, roditelja i učitelja. Uz molitvu Očenaša predvođenu kapelanom fra Matijom Antunom Mandićem završili smo ovu jesensku svečanost u izuzetno vedrom raspoloženju prepustivši se degustaciji krušnih proizvoda i kolača.

Kao što smo u uvodu rekli rađene su mnogobrojne radionice. To je po razredima izgledalo ovako:

1.razred izrađivao je PRHKE KOLAČE RAZLIČITIH FORMI i izrađivao ŽIVOTINJE OD PLODOVA JESENI. Uvod u tematski dan učiteljica je pripremila za sve svoje učenike i roditeljE:“OD ZRNA DO POVRĆA“.

2.razred – imao je tematsku nastavu- čitanje prigodnih tekstova i postavljanje izložbe od plodova jeseni u razredu.

3.razred izrađivao je u suradnji s roditeljima različite mozaike iz sjemenja na temu „MOLVE I PRIRODA“. Ovi mozaici iskoristit će se kao pokloni u uzvratnom posjetu  kojeg tradicionalno imaju 3.razredi sa školom Šestine u Zagrebu na njihovoj KESTENIJADI krajem mjeseca listopada.

4.razred je imao ČITALAČKU PROSLAVU na temu KRUHA. Čitali su pronađene tekstove i pjesmice na tu temu, a nakon toga su imali radionicu u kojoj su sudjelovali i roditelji“NAPRAVI OD LJUTOG SLATKO“-izrađivali su od luka različite figurice koje su doista izgledale slatko!

5.a razred izrađivao je jesenske vjenčiće od šiba, lišće i jesenskih plodova koji su bili izloženi na panoima u predvorju škole.

5.b razred pomagao je u istovaru kukuruza jednoj obitelji u Gornjoj šumi gdje su bili doista jako vrijedni i nagrađeni krušnim proizvodima i kolačima za svoj trud.

6.razredi izrađivali su medenjake različitih formi, napravili voćnu salatu i pravili u origami tehnici cvjetove iz kolaž papira.

7.razredi su kreirali zidne slike  na hamer- papiru i kartonima od plodova jeseni. Tu su djeca dala mašti maha pa su iz lišća, sušenih jabuka, slame, kestena zrnja suncokreta, kukuruza, šipka ,oraha, kestena i komušine nastale raznovrsne zanimljive kreacije.

8.razredi imali su radionicu u kojoj su svi članovi osmog razreda pekli palačinke i njima počastili prije svega sebe , a onda i ostale učenike.