OPROŠTAJ OD JOŠ JEDNE SJAJNE GENERACIJE OSMAŠA
Autor: Ivan Jaković, 27. 6. 2014.

U petak 13. lipnja, na zadnji dan u ovoj školskoj godini, osmaši OŠ Molve pripremili su tradicionalni oproštaj za učenike i učitelje. Program se odvijao u prepunome školskome predvorju. Osmi a oprostio se od razrednice Biljane Vargek Kantar, a osmi b od svoje razrednice Marije Halaček.

Osmaši su pred publiku došli plesom kaubojade, a pripremili su i igre u kojima su na vedar način potaknuli natjecanje u poznavanju glazbe, brzini u bušenju balona, spretnosti pri obaranju ruku. Sudjelovali su učitelji i učenici. Zanimljivim kvizom ispitali su koliko razrednice znaju o događajima na maturalcu, a u drugome pak koliko učitelji pamte njihove „provale“ tijekom nastave. Otpjevali su „Kad procvatu jabuke“, pjesmu koja je obilježila 8.b razred te nezaobilaznu melodiju „Zlatne godine“. Učiteljima su uputili Šimićevu „Opomenu“,a  posebno dirljiv trenutak bilo je čitanje pisma Katarine Jelinek upućenog svim prijateljima i učiteljima te razrednicama.

Druženje se nastavilo u školskome restoranu. Svaki se učenik predstavio okupljenim učiteljima iz svih razreda i područnih škola, govoreći o svojim planovima u daljnjem školovanju. Govore su održale  razrednice, učiteljica u mirovini Dunja Kudumija te ravnatelj škole Ivan Jaković. Zaželjeli su im puno uspjeha na novome putu, sreće pri ostvarenju osobnih ciljeva i dobru volju pri svim budućim susretima. Učenici su se zahvalili i počastili sve velikom prigodnom tortom.

Ovogodišnjim osmašima svi djelatnici OŠ Molve žele svako dobro u novoj školskoj sredini, puno zdravlja i sreće u budućem životu!

Marija Halaček