« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

KNJIŽEVNIK U GOSTIMA - SANJA PILIĆ
Autor: Ivan Jaković, 16. 4. 2014.

Poznata  dječja književnica Sanja Pilić posjetila je našu školu  9.travnja 2014.  Tom prilikom  organizirali smo književni susret gdje su učenici imali priliku pobliže upoznati književnicu čiji  su romani  na samom vrhu ljestvice po broju posudbe i čitanosti.

9.travnja u prijepodnevnim satima naša  je škola  bila domaćin književnog susreta sa Sanjom Pilić – književnicom  čije romane i priče rado čitaju učenici svih uzrasta .Napisala je 25 dječjih romana i desetak slikovnica i u našoj knjižnici se nalazi većina tih naslova.

Na samom početku susreta učenicima je književnicu predstavila knjižničarka škole. Nakon toga je sama književnica pričala  o  crticama iz svog života na osnovu pitanja koja su joj postavljali učenici. Bilo je puno pitanja i književnica se trudila da se približi svojim odgovorima  i mlađem uzrastu djece što se djeci jako svidjelo. Između ostalog, saznali smo da su Sanja Pilić i naš Antonio Gazdek  rođeni  istog datuma -19.svibnja !

Na kraju  jednosatnog druženja  učenici su imali priliku kupiti njezine knjige po posebnom popustu u koje im je književnica napisala posvetu  u znak sjećanja na taj susret.

Susret su pratile i članice novinarske grupe kako bi mogle zabilježiti ovaj događaj za naš list Osnovac.

Nakon književnog susreta književnica je poželjela vidjeti centar Molovi, našu crkvu i  pisanicu u parku ispred crkve uz koju se poželjela slikati.

Drugi dan  željeli smo imati povratnu informaciju o održanom susretu. Kontaktirajući  agenticu uz čiju pomoć smo ostvarili ovaj književni susret, željeli smo saznati kakvi su bili  dojmovi Sanje Pilić . Agentica nam je prenijela njezino veliko zadovoljstvo kako sa  djecom, školom i  toplim prijemom tako i sa izgledom našeg malog mjesta .

Ispitali smo i zadovoljstvo naših učenika sa održanim susretom - 90 % učenika su susret ocijenili sa visokim ocjenama 4 i 5!

Sretni smo što je susret prošao na obostrano zadovoljstvo.

Marina Sabolović