MALI ANĐELI NA POZORNICU DONIJELI RADOST BOŽIĆA
Autor: Ivan Jaković, Marija Halaček, 24. 12. 2013.

Božićne priredbe učenika OŠ Molve održane su 19. i 20. prosinca 2013. Ples, pjesmu, igru, stihove i  toplu riječ prenijeli su svojim vjernim gledateljima.

U PŠ Repaš božićnu su priredbu pripremale s malim đacima učiteljice Marija Jadan i Katica Ciganek. Bila je to topla i vesela atmosfera u prekrasnom razredu područne škole, koji je uspio pronaći i Djed Božićnjak te svim malenima podijeliti prekrasne darove. Oni su mu zauzvrat pjevali, plesali, glumili i recitirali.

Jednako veselo bilo je i u PŠ Medvedička, točnije u tamošnjem vatrogasnom domu gdje je održana večernja božićna priredba koju su s učenicima pripremale učiteljice Krunoslava Šikulec i Ivana Barić. I tamo je u prepunoj sali svoje mjesto pronašao i dobroćudni djedica koji je podijelio božićne darove malenima. Naravno, nije nedostajalo vesele glazbe uz molvarske tamburaše, plesa, pjesme, igrokaza i recitacija. Pravo slavlje!

Završna priredba održana je Društvenome domu u Molvama u petak 20. 12. u 19 sati s učenicima i učiteljima matične škole. Program su otvorili recitatori i mali tamburaši kojima je ovo bio prvi nastup. Stariji tamburaški orkestar svirao je poznate božićne melodije, a pridružile su im se i učiteljica Ivana Seleš na klarinetu te učenica Ela Jaković na flauti. Tamburaše je pripremio učitelj Dražen Štefan.

Male recitatore pripremala je učiteljica Ružica Tuba, a oni su kao male iskrice povremeno zaiskrili tijekom programa.

Učiteljica Dubravka Jaković pripremala je dramsku grupu koja je u dvije točke dočaravala vrijednosti Božića kroz suigru i pjesmu. Anđeli su zapalili svijeće i obogatili cijeli program koji je zaista bio u njihovom znaku – znaku anđela koji nose radosne vijesti!

Ova se tema nastavila i u mjuziku koji je s učenicima pripremala učiteljica Katica Ištvan. On je govorio o anđelu Gabrijelu koji je odigrao vrlo važnu i povijesnu ulogu. Pjesmom, plesom, kostimima i igrom radosno je prenijeta poruka mira i blagoslova svima.

Plesne skupine pripremale su učiteljice Rajna Franjo (za šesti razred), te Željkica Čerepinko za učenike od prvog do četvrtog razreda. Veseli rekviziti i radost pred božićne i novogodišnje praznike iskakala je iz svakog njihovog pokreta!

Anđeo neka sjedi na vašem desnom ramenu, čuva vas i  veseli se s vama u cijeloj novoj godini!

SRETAN BOŽIĆ I NOVU GODINU SVIM UČENICIMA, RODITELJIMA I SURADNICIMA ŽELE DJELATNICI OSNOVNE ŠKOLE MOLVE