« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

LINO VIŠEBOJAC
Autor: Ivan Jaković, 17. 12. 2013.

U četvrtak 12.prosinca 2013. svanuo je sunčan dan, dan za malo sporta i vježbe. Osnovna škola Molve bila je domaćin Line višebojca u kojem su se natjecali učenici od petog do osmog razreda. Natjecali su se u slobodnim bacanjima, pucanju nogometnih i rukometnih penala te u štafeti. Lino nam je doveo i nogometaše iz Slaven Belupa Vedrana Purića, Denisa Gregurinu te rukometašicu Podravke Tinu Gavranić.

Birali su se i učenici s tribina koji su se tada natjecali s gostima, to su bili Petra Vincek (slobodna bacanja), Dominik Odobašić (rukometni penali) te Ivan Peić (nogometni penali).

Pobjednički pehar u natjecanju primili su Petra Piskor učenica 7.b i Filip Vincek učenik 6.a razreda. Sa tribina se sve orilo od navijanja, učenici 2. razreda s učiteljicom Dubravkom Jaković proglašeni su najboljom navijačkom skupinom, Željko Lodeta iz 8.a kao naoriginalniji navijač, te plakat 5. b kao najkreativniji. Učenici su se također mogli iskazati u likovnom i literarnom izričaju.

Bila sam neobično sretna kad je moj literarni rad proglašen najboljim. Prema zadanom naslovu SVIJET PO TVOM, ja sam svoj rad nazvala „Svijet moje mašte“. Imala sam tremu kad sam ga čitala pred svima prisutnima u dvorani!  Dobar osjećaj, moram priznati.

Niži razredi su imali prilike natjecati se u štafetnim igrama, a nastupile su i neke plesne skupine. Lino nas je nagradio Podravkinim paketima i dao priliku učenicima da se iskažu tamo gdje su najbolji, u sportu, crtanju, pisanju i plesu. Hvala ti, Lino!

Katarina Jelinek, 8. a razred