„ŽELIM ZNATI, ŽELIM POMOĆI“
Autor: Ivan Jaković, 12. 12. 2013.

PROJEKT UČENIKA 7.a  RAZREDA OŠ MOLVE

Učenici 7. a razreda s razrednicom Mirelom Paša provode humanitarno-volonterski projekt iz Građanskog odgoja  u suradnji sa školom za učenike s teškoćama u razvoju „Dr. P. Bazijanec“ iz Đurđevca.

Nakon susreta u listopadu kada su učenici iz đurđevačke škole bili gosti u Molvama,  pripremali smo se za ponovni  susret prigodom Dana invalida u prosincu.

Zacrtali smo si da želimo saznati kako im možemo pomoći. Nakon prvog susreta kada smo se upoznali i zajedno učili, crtali i družili se, odlučili smo se djelovati.

Željeli smo za početak svojim radom doprinijeti životu  naših vršnajka i tako humanitarno i volonterski djelovati. U jesen smo brali jabuke u voćnjaku Općine Molve uz koje smo donijeli i jabuke iz svojih voćnjaka koje smo poklonili našim novim prijateljima. Uz jabuke počastili smo ih slatkišima iz čizme Svetog Nikole, koju smo dali šivati, jer se bližilo Nikolinje. Uz to je  svatko  svom prijatelju poklonio simbolični dar te čestitku  koju je sam izradio.

Na susretu u njihovoj školi, 4. prosinca,   pomogli smo im u ostvarenju njihovog projekta „Zdrava hrana“.  Učili smo koja je i što je to  zdrava hrana te zajedno  pripremili i konzumirali  voćnu salatu. Jedni druge poučili smo prati voće, biti uredan, guliti jabuke i slično. Naravno da smo se uz rad družili, a igrali smo i zanimljive igre upoznavanja kako bismo se što bolje upoznali.

Tako smo saznali smjernice za idući susret kod nas u proljeće.

Svaki je molvarski učenik primio pismo svog prijatelja u kojem je pisalo što voli i čime se bavi te u čemu nije baš uspješan, a želio bi biti. To će  biti cilj našeg idućeg susreta, pomoći prijatelju da bude uspješniji u onome što mu ne ide.

Učenici 7.a razreda