OBILJEŽAVANJE MJESECA BORBE PROTIV OVISNOSTI
Autor: Ivan Jaković, 6. 12. 2013.

Dana 2.prosinca učenici i učitelji Osnovne škole Molve obilježili su  Mjesec borbe protiv ovisnosti (15.studenog- 15.prosinca). U obilježavanje su se uključili učenici predmetne nastave na satovima razrednika putem:
-          Predavanja
-          Radionica
-          Izrade plakata
-          Uređivanje učionica
-          Izrada PP prezentacija

Učenici petih razreda upoznali su se sa pojmom ovisnosti kao i vrstama ovisnosti (osim ''tradicionalnih ovisnosti''-pušenje, alkohol, psihoaktivne tvari upoznati su i sa drugim vidovima ovisnosti-npr. ovisnost o Internetu, itd).

Za učenike šestih razreda organizirana je radionica projekta Otvoreni kišobran (prva radionica pod nazivom ''Upoznajmo se bolje''). Radionice su održali stručni suradnici škole Marina Sabolović (knjižničarka) i Miroslav Saraga (pedagog). Preostale radionice projekta Otvoreni kišobran održati će se u mjesecu prosincu.

Goste predavače iz Društva za suzbijanje alkohola Đurđevac (Dražen Šemovčan i Dubravka Markovica) ugostili su učenici sedmih razreda. Predavanje je obuhvaćalo tematiku ovisnosti i posljedice na ovisnika s naglaskom na ovisnost o alkoholu.

Učenici osmih razreda upoznali su se sa posljedicama ovisnosti o psihoaktivnim tvarima.

Glavni cilj obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti je prevencija ovisnosti kao i upoznavanje učenika s posljedicama istih ( tjelesnih i socijalnih posljedica).

Miroslav Saraga, pedagog