« Svibanj 2024 »

NASTAVAK PROJEKTA ''NISI SAM''
Autor: Ivan Jaković, 22. 5. 2013.

U protekla dva tjedna djelatnici Policijske postaje Đurđevac (Policijske uprave Koprivničko- križevačke) Božena Posavec i Alen Dergez održali su tematska predavanja projekta ''Nisi sam''. Nositelj projekta je Obiteljski centar Koprivničko- križevačke županije, a suradnici u provođenju su Policijska uprava Koprivničko- križevačke županije i osnovne škole.

Predavanja su održana u terminima:

13.svibnja- učenici 5.a razreda

14. svibnja- učenici 6.a razreda

20.svibnja- učenici 5.b razreda

21.svibnja- učenici 6.b razreda

Glavni ciljevi projekta je edukacija djece i roditelja vezane uz ove teme:

-       POSTIĆI ŠTO VEĆU RAZINU UVEZANOG,  UJEDNAČENOG RADA, MULTIDISCPLINARNI PRISTUP SVIH INSTITUCIJA KOJE TIJEKOM RADA DOLAZE U DODIR S PROBLEMATIKOM VRŠNJAČKOG NASILJA, STOGA, MAKSIMALNO UVAŽAVANJE ODREDABA PROTOKOLA O POSTUPANJU U SLUČAJEVIMA NASILJA MEĐU DJECOM I MLADIMA I PROTOKOLA O POSTUPANJU U SLUČAJU VRŠNJAČKOG NASILJA.

-       SENZIBILIZIRANJE RODITELJA, DJECE, PEDAGOŠKIH DJELATNIKA, DJELATNIKA CZSS, ZDRAVSTVA, MEDIJA, JAVNOG MNIJENJA, LOKALNE ZAJEDNICE GLEDE PROBLEMATIKE, KAKO BI DOŠLO DO NAJVAŽNIJE SVRHE – REAKCIJE NA NASILJE, PREPOZNAVANJE ISTOG, PRIJAVLJIVANJE, NIKAKO NE „OKRETANJE GLAVE OD PROBLEMA“.

Održana predavanja sastoje se od tri dijela:

U prvome dijelu učenici razgovaraju o vršnjačkom nasilju ( vrste nasilja, kome se mogu obratiti za pomoć u slučaju nasilja).

Drugi dio educira učenike o zaštiti osobnih podataka na internetu. Također su upoznati s pojmom krađe elektroničkog identiteta i zaštiti elektroničkog identiteta.

Zadnji dio predavanja posvećen je pojmu zlouporabe elektroničkog identiteta i posljedicama zlouporabe.

Veliki naglasak stavljen je na opasnosti koje vrebaju na internetu kada se komunicira s nepoznatim osobama.

Cijelo predavanje obogaćeno je mnoštvom audio- video materijala.

Naši učenici predavanja policije ocijenili su izrazito zanimljivim i edukativnim.

Projekt ''NISI SAM'' nastavit će se i iduće školske godine.

Ovim putem zahvaljujemo policijskim djelatnicima Boženi i Alenu na održanim predavanjima.

Zapisao: Miroslav Saraga