« Svibanj 2024 »

VALENTINOVO U ŠKOLI
Autor: Ivan Jaković, 13. 2. 2013.

Kažu da je sveti Valentin štitio mlade koji se vole. Dan zaljubljenih, 14. veljače, uvijek je dobar povod da se podsjetimo kako je lijepo biti zaljubljen!

Zapisala: Marija Halaček

U OŠ Molve Valentinovo se obilježava na nekoliko načina:

-          pisanjem Valentino pošte – u školskome predvorju nekoliko su  dana izložena tri sandučića u koja se ubacuju pisma za učenike: nižih razreda, viših razreda, a jedan je sandučić za natječaj najljepše izrađene koverte. Knjižničari su marljivo prikupili i sortirali poštu, ukupno je napisano preko 400 pisama, a slatkim darom nagrađene najuspješnije koverte. Vjerujemo da su se i ove godine otkrile nove ljubavi!

-          Valentino karaokama – u predvorju škole, uz prezentaciju, mikrofone i razglas, pjevaju se pjesme za zaljubljene! Svaki je razred odabrao po jednu ljubavnu pjesmu. Pjevali su ih samostalno, u paru ili pak svi zajedno. Učenici su se dobro zabavili i potrudili što bolje otpjevati svoje pjesme, neki i uz rasplesanu koreografiju, ili pak svirajući samostalno.

Iako smo radi rasporeda ove godine požurili, i ovaj program upriličili 11. veljače, svim učenicima i učiteljima čestitamo Valentinovo i želimo da su zaljubljeni – svakog dana!
                        Zapisala: Marija Halaček