MLADI LITERARI U KUĆI PETRA PRERADOVIĆA
Autor: Mirela Paša, 25. 3. 2024.

LITERARNI SUSRET U GRABROVNICI: 55. PRERADOVIĆEV ROĐENDAN

U petak, 22.3.2024., u Grabrovnici su se okupili učenici sedam osnovnih i jedne srednje škole i čitajući svoje literarne radove sudjelovali su u obilježavanju jubilarnog 55. literarnog susreta „Preradovićev rođendan“. Susret je održan povodom rođendana našeg zavičajnog pjesnika Petra Preradovića u njegovoj rodnoj kući u Grabrovnici.

Našu Osnovnu školu Molve svojim radovima predstavljalo je pet učenica: Magdalena Šikulec, Elizabeta Valentić i Ena Vincek iz šestog razreda, Lucija Jaković iz sedmog razreda i Karla Takač iz osmog razreda s mentoricom Mirelom Paša.

Učenice su imale priliku razgledati Interpretacijski centar „Kuća Petra Preradovića“, čuti stvaralaštvo drugih učenika iz Gimnazije iz Virovitice, osnovnih škola iz Kalinovca, Podravskih Sesveta, Zagreba, Gornjeg Bazja, Đurđevca i Pitomače.

Nakon uživanja u učeničkom stvaralaštvu održan je zanimljiv književni susret s književnicom Ivanom Adlešić Pervan nakon čega je uslijedilo druženje sudionika na imanju za seoski turizam „Zlatni klas“ u Otrovancu pokraj Pitomače.

Učenice imaju lijepe uspomene na jubilarni susret i Grabrovnicu te trag svog stvaralaštva u zborniku radova u kojem su objavljeni i njihovi radovi s ovogodišnjeg susreta.