BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Ana Molnar Šadek, 18. 12. 2023.

U petak 15. prosinca Dom kulture u Molvama okupio je braću, roditelje, obitelji, mještane i drage goste Osnovne škole Molve kako bi popratili božićnu priredbu učenika i pljeskom nagradili izvođače i njihove voditelje.

Kroz program su nas vodile osmašice Ana Dolenec i Melani Kolarić, a pozornicu su ispunili tamburaši, folkloraši, glumci, lutkari i plesači.

Priredbu je otvorio školski tamburaški sastav kojeg vodi učitelj Dražen Štefan. On je bio posebno ponosan na male tamburaše stoga su oni sami izveli jednu skladbu pod nazivom „Mali zbor“. Sa starijom tamburaškom sekcijom je odsvirao „Veselje ti navješćujem“, „Zvončići“ i „Nek svima je sretan Božić“.

Spletom pjesama i plesova pod nazivom „Faljen budi Jezuš Kristuš“ mala folklorna skupina koju uvježbava učiteljica Katica Ištvan prikazala je božićne običaje koji kreću za Sv. Barbaru, a traju do Nove godine.

Učenica osmog razreda Patricija Bukovčan izvela je svoju autorsku pjesmu „Te joči smeđe“ s kojom je nastupala na 27. hrvatskom dječjem festivalu u Dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Njezina mentorica je učiteljica hrvatskog jezika Marija Halaček.

U Božićnom igrokazu kojega je izvela Dramska skupina pod vodstvom učiteljice Dubravke Jaković spoznali smo pravi smisao Božića, a to nisu pokloni ni Djed Mraz ni Coca-Cola ni kolači, već rođenje maloga Isusa Krista i slavljenje njegovog rođenja.

Učiteljica Ružica Bartolić je s malim lutkarima za publiku pripremila dva lutkarska igrokaza – Nezadovoljna gljiva i Čarobni recept Djeda božićnjaka. Kad bi se barem svi mogli poslužiti tim čarobnim receptom i saznati kakve su želje naših najmilijih, sve bi bilo lakše :).

Kroz priredbu nas je u dva navrata rasplesala i ritmička skupina koju uvježbava učiteljica Željkica Čerepinko.