« Svibanj 2024 »

IZLET U VARAŽDIN
Autor: Katica Ciganek, 25. 5. 2023.

Učenici 1., 2. i 3. razreda MŠ Molve, 1. i 2. razreda PŠ Medvedička te 1.,2.,3. i 4. razreda PŠ Repaš 24. svibnja išli su na izlet.

Putovanje smo počeli autobusom od naših škola do Koprivnice. Nakon što smo razgledali željeznički kolodvor, sjeli smo u vlak. Putovanje prema Varaždinu nastavili smo kao putnici u vlaku. Većini učenika to je bilo prvo putovanje vlakom.

Kad smo stigli u Varaždin prošetali smo se do Entomološkog muzeja i razgledali zbirku kukaca.

Šetnjom kroz središte Varaždina stigli smo do Starog grada Varaždin. Tu je obnovljeni srednjovjekovni dvorac u kojem je smješten Gradski muzej. Razgledavajući prekrasne i očuvane izloške poput starog posuđa, oružja, namještaja…nakratko smo odmaštali u svijet i život plemenitaške obitelji Erdődy koja je davno živjela u tom dvorcu.

Putovanje smo nastavili prema aerodromu. Vidjeli smo nekoliko manjih zrakoplova i provozali se pistom.

U mjestu Lužan Biskupečki smjestilo se seosko imanje Svijet prirode gdje smo ručali. Nakon ručka domaćin nas je vodio imanjem na kojem uzgajaju  hrvatske autohtone pasmine kokoši, svinja, pataka, ovaca, koza, konja, kunića i magaraca. Na tom imanju posadili smo stablo graba koje će rasti kao podsjetnik na naš posjet.

Naš izlet ne bi bio potpun bez sladoleda. Zaustavili smo se u Ludbregu i osladili se najukusnijom dječjom poslasticom. Izlet smo završili puni dojmova, novih spoznaja i zanimljivosti.