« Svibanj 2024 »

DANI KRUHA
Autor: Petra Kvaternik, 18. 10. 2022.

U ponedjeljak 17. listopada 2022. naša škola obilježila je Dane kruha i zahvale na plodovima zemlje. Program je započeo u 12 sati uvodnom riječju pozdrava učenice 8. razreda Leje Varaždinec. Lea nam je u najavi programa približila što smo na današnji dan obilježili te kakav značaj imaju Dani kruha. Obilježavanje Dana kruha vrlo je važan dan kada čovjek prvenstveno treba zahvaliti Bogu na svemu što nam je darovao, podario nam je blagodati zemlje u kojima uživamo i ubiremo plodove našeg mukotrpnog rada u koji je čovjek uložio svoj trud kako bi prehranio obitelj.

Učenici 6. razreda, Lucija Jaković, Tea Gregurić, Dora Žufika, Nikola Krznarić i Tomislav Hontić pročitali su nam pjesme, rime i anegdote o kruhu. Učenici 3. razreda Lucija Žufika, Heidi Županić, Ivan Gregurić i Ivan Šabarić zajedno s vjeroučiteljicom Petrom Kvaternik izveli su mali scenski prikaz kako nastaje kruh.

Kapelan župne crkve u Molvama pater Franjo Čolakovac učenicima se obratio s nekoliko riječi o važnosti kruha kao hrane za naše tijelo, kao i važnosti Isusove hrane kao snage za naš život. Pater Franjo blagoslovio je peciva, kolače, voće i kruh koji su vrijedni učenici pripremili za današnji dan uz pomoć svojih učiteljica.

Na kraju učenica 8. razreda Anja Ormanec zahvalila je svima koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremi današnjeg dana te pozvala učenike da se posluže sa hranom koju su pripremili jedni za druge.