« Svibanj 2024 »

SVJETSKI DAN SPORTA
Autor: Ivan Jaković, 26. 5. 2022.

Povodom Svjetskog dana sporta „Challange day – Dan izazova“ koji se obilježava zadnje srijede u svibnju, učenici naše škole imali su priliku upoznati se s novim sportom ULTIMATE FRIZBI-om.

Ujedno je to učenicima bio i izazov da nauče pravila igre, bacati i hvatati frizbi.  Zanimljivost kod ultimate frizbi-a je SAMO-SUĐENJE. Igrači su sami odgovorni za zvanje prekršaja i auta. Igrači sami rješavaju sporove tijekom igre. Ultimate frizbi počiva na duhu igre koji potiče odgovornost svakog igrača da poštuje fair play i poznaje pravila. Potiče se igra visokog stupnja natjecanja, koja međutim nikada ne bi trebala biti važnija od međusobnog poštovanja prema drugim igračima, slaganje s dogovorenim pravilima igre ili samog zadovoljstva igranja.

Danas je izuzetno važno koristiti svaki prigodan trenutak za naglašavanje važnosti tjelesne aktivnosti koja zbog današnjeg stila života uglavnom izostaje. Moramo se boriti za promicanje zdravog stila života, a to podrazumijeva  bilo kakvo kretanje.

Organizaciju i realizaciju ovog projekta vodio je učitelj TZK-a Tomislav Čerepinko. U projekt su bili uključeni i osmaši Andrija Paša, Patrik Mihaljić, Leon Popec, Marija Elena Senjan, Veronika Odobašić i Marijana Markov koji su svojim demonstracijama tehnike  i prikazom igre pomogli u provedbi Svjetskog dana sporta.

Izvor: Tomislav Čerepinko, učitelj TZK-a