« Svibanj 2024 »

ERASMUS + KONFERENCIJA 'OTKRIJ ERASMUS + S EPALE' U NAPULJU, ITALIJI
Autor: Ivan Jaković, 9. 5. 2022.

Učiteljica i koordinatorica Erasmus+ projekata Osnovne škole Molve Mirjana Kelemin sudjelovala je na međunarodnom tjednu diseminacije Erasmus+ projekata u Napulju, Italiji, od 2. do 6. svibnja 2022., na kojem je sudjelovalo još šesnaest predstavnika iz Španjolske, Grčke, Francuske, Rumunjske, Portugala i Kanarskih otoka zajedno s četiri talijanske škole i Nacionalnom agencijom INDIRE I EPALE Italija.

Ovaj međunarodni tjedan obilježila je konferencija „Otkrij Erasmus+ s EPALE" koja je održana 3. svibnja 2022. u Ipogei Basilica Incoronata Madre del Buon Consiglio dvorani  - Katakombe San Gennaro, Napulj.

Učiteljica je predstavila školu i sadašnji projekt 'R.I.V.E.R.S.' s temom 'Europska dimenzija u kurikulumu seoske škole'.

Na konferenciji se razgovaralo o europskoj suradnji i o tome koliko je važno raditi zajedno, kako bismo unaprijedili sebe i stvorili svijet kakav želimo. I to smo učinili zahvaljujući dragocjenoj suradnji predstavnika navedenih škola.

Domaćini, talijanska škola CPIA Napoli Citta 2, s ravnateljem i učiteljima pripremili su bogat i raznolik program: obilazak škola i upoznavanje s njihovim predstavnicima, upoznavanje talijanskog obrazovnog sustava, prisustvovanje nastavnom procesu u vrtićima, osnovnoj školi i u školi za odrasle. Omogućili su upoznavanje kulturne baštine njihove zemlje posjetom i obilasku gradovima pod stručnim vodstvom Napulja, Sorento, otoka Ischia i Pompei - grad muzej pod UNESCO zaštitom.

Na završnom događaju Međunarodnog tjedna diseminacije Erasmus+ projekata svi sudionici konferencije primljeni su u gradsku vijećnicu grada Napulja od strane zamjenice gradonačelnika Marie Filippone te im je uručena medalja grada Napulja za doprinos razvoju projekata za obrazovanje.

Prisustvovanje predstavnice Osnovne škole Molve ovakvom događaju potvrđuje još jednom uspjeh naše seoske škole kao i svoju viziju nastavljanja internacionalizacije škole koje donose vrlo važne veze u domovini i inozemstvu.

Cijeli program i provedene aktivnosti u međunarodnom tjednu diseminacije projekata pogledajte u slikama!

Izvor: Mirjana Kelemin, učiteljica engleskog jezika