« Svibanj 2024 »

OBILJEŽAVANJE DANA ŠKOLE
Autor: Ivan Jaković, 6. 7. 2021.

U ponedjeljak 5. srpnja po posljednji put ove školske godine okupili su se učenici u školi kako bi im razrednici podijelili svjedodžbe, a najuspješnijim učenicima i nagrade (knjige za učenike koji su prošli s izvrsnim uspjehom  (5,00) i medalje za učenike koji su kroz svoje aktivnosti promovirali školu). Kako je za učenike osmog razreda organizirana svečana podjela svjedodžbi, iskorištena je prilika da se svečano obilježi Dan škole te se nagrade i naši učitelji.

Svečana sjednica za osmaše i povodom Dana škole održana je u školskoj konferencijskoj sali, a program je otvorila razrednica 8.a razreda Danijela Večenaj. Slijedila je podjela svjedodžbi, a zatim i medalja i nagrada za najuspješnije osmaše.

Medalju za izuzetnu promociju škole zaslužili su Matej Gašparić, Josip Kokša, Ema Tuba, Filip Vedriš i Ivan Šikulec za sudjelovanje u međunarodnom Erasmus+ projektu R.A.I.N.B.O.W., dok je Darija Rukavina, osim za sudjelovanje u R.A.I.N.B.O.W. projektu, medalju dobila i za svoje literarne uspjehe. Učenica Tihana Balogović zaslužila je medalju za sudjelovanje u drugom međunarodnom Erasmus+ projektu nazivom „RIVERS“.

Svake godine među osmašima biramo i najsportaša/icu, a ove godine su medalju za navedenu titulu dobili Lea Hudjek i Teo Kolar.

Nagradama u vidu knjige, medalje, bloka za pisanje, penkale i tehničke olovke s nazivom škole učenici Ema Tuba, Petra Kovač i Teo Kolar zaslužili su zbog prolaska s odličnim uspjehom od I. do VIII. razreda. Želimo im da i svoje srednjoškolsko obrazovanje prolaze jednako uspješno.

Na kraju nagrađivanja proglašena je i NAJUČENICA generacije, a ove godine to je postala naša svestrana Ema Tuba. ČESTITAMO JOJ!

Još jednom želimo svim osmašima čestitati na uspjehu i zaslugama koje su godinama stjecali u našoj školi i tako doprinijeli ugledu škole i mjesta te im želimo puno uspjeha u životu.

Drugi dio svečane sjednice bio je posvećen učiteljima, tako su ravnatelj i računovotkinja škole Katarina Kopričanec podijelili cvijeće ovogodišnjim jubilarcima i učiteljicama koje su svojim radom to zaslužile:

Učiteljica u Područnoj školi Medvedička Ivana Kolar dobila je cvijeće za 10 godina rada u školstvu, za 15 godina rada nagrađene su učiteljice Mirjana Kelemin i Biljana Kantar Vargek.

Učitelj Ivo Franjo jubilarac je s 30 godina staža, a ravnatelj škole Ivan Jaković već 35 godina.

Osim jubilaraca, cvijeće su zaslužile i dvije učiteljice. Nastavnica hrvatskog jezika Marija Halaček već drugu godinu zaredom se našla na popisu najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika u Republici Hrvatskoj, a ovim načinom joj se i škola zahvalila za rad.

Posljednja buketa, al ne i najmanje važna, naprotiv, išla je u ruke učiteljici Dubravki Jaković koja je svojim humanitarnim radom prepoznata i u Županiji i bila nagrađena Plaketom Župana Koprivničko-križevačke županije za uspjehe i zasluge u humanitarnom radu te promicanje ugleda Županije.