« Svibanj 2024 »

OPROŠTAJ OD OSMAŠA
Autor: Ivan Jaković, 18. 6. 2021.

S posljednjim nastavnim danom, učenici osmog razreda oprostili su se i od svojih razrednika, nastavnice Danijele Večenaj i nastavnika Stanka Molnara, ostalih učitelja i nastavnika, ravnatelja i škole općenito kratkim, ali zanimljivim programom kojemu su prisustvovali i neki od roditelja.

Nastavnik Tomislav Čerepinko dobio je čast prozivati učenike u dvoranu, a njegov opis svakog učenika je mnoge nasmijao. Program je vodila učenica Ema Tuba, a osim pjesme učiteljima su pripremili i nenajavljeno ispitivanje kako bi saznali koje će im dogodovštine s njima ostati u sjećanju, po čemu su posebniji u odnosu na druge generacije, koje ispite su napisali najbolje, koje isprike su koristili kako bi izbjegli ispitivanje.

Učenica Lea Hudjek i učenik Teo Kolar pismom su se obratili svim učiteljima i zahvalili za godine truda koje su uložili u njih, svjesni kako su osnovnoškolski dani jedno lijepo razdoblje u njihovim životima kojeg će se rado sjećati.

Na kraju programa obratio im se ravnatelj škole s nekoliko riječi ohrabrenja i motivacije kako bi hrabro savladali svaku prepreku koja im se nađe na životnom putu.

Iako su željno iščekivali ovaj dan kada će završiti svoje osnovnoškolsko obrazovanje, možda su tek danas shvatili što napuštaju i od čega odlaze, ali nadamo se da i će dalje kročiti jednako samouvjereno i željni naučiti nešto novo kako bi stasali u obrazovane, kulturne i pametne mlade ljude. Želimo im svima puno sreće u daljnjem obrazovanju i životu i neka ne zaborave na svoje osnovnoškolske dane i prijatelje koje su ovdje stekli.