« Svibanj 2024 »

TJEDAN CRVENOG KRIŽA
Autor: Ivan Jaković, 17. 5. 2021.

Svjetskim danom Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, koji se obilježava 8. svibnja, u Hrvatskoj započinje i Tjedan Crvenoga križa koji traje do 15. svibnja. Tjedan Crvenog križa u školi su obilježile i učiteljice Dubravka Jaković sa svojim učenicima te voditeljica izvannastavne grupe Podmladak Crvenog križa Željka Ivandija sa svojom grupom.

Učiteljica Dubravka je s učenicima 1. razreda obilježila početak tjedna praktičnim radom. Budući nikad nije prerano naučiti kako pružiti prvu pomoć, na satu razrednika uz pomoć učiteljice Dubravke upoznali su kako zaustaviti krvarenje iz nosa, kako zbrinuti rane koje manje krvare, što učiniti kod opekotina, oteklina...kome se obratiti, kako i kada nazvati Hitnu pomoć. Učenici su s velikim interesom sudjelovali u radu te nastavili pružati prvu pomoć jedan drugome i za vrijeme odmora smiley.

Na satu likovne kulture crtali su svoj dojam volontera Crvenog križa i prikazali sebe kao jednog od njih i što rade. Uz opće informacije o Tjednu Crvenog križa i njihove radove, nastao je informativan pano za ostale učenike škole.

Na kraju tjedna, učiteljica Dubravka im je podijelila rokovnike Crvenog križa kao malu zahvalu za sudjelovanje u obilježavanju.

Učiteljica Željka je s članicama Podmlatka Emom Tuba, Antonijom Ivančan i Darijom Rukavina organizirala prikaz imobilizacije i omatanja nekoliko vrsta ozljeda. Vježbe su odradile pred učenicima viših razreda na nastavnom satu.