« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

ODRŽANA TRIBINA "ODRŽIVO GOSPODARENJE OTPADOM I KAKVE TO VEZE IMA S NAMA"
Autor: Ivan Jaković, 18. 9. 2019.

Dana 13. rujna 2019. godine s početkom u 11:30 sati u prostorijama Osnovne škole Molve održana je tribina pod nazivom „Održivo gospodarenje otpadom i kakve to veze ima s nama“.  Tribina je organizirana u sklopu projekta „Održive misli” ,KK.06.3.1.07.0015 sufinanciranog sredstvima Europske Unije iz Kohezijskog fonda te su prisustvovali djelatnici škole, učenici i građani.

Korisnik projekta je Grad Đurđevac, dok su partneri na provedbi projekta općine: Ferdinandovac, Kalinovac, Kloštar Podravski, Molve, Novo Virje, Podravske Sesvete I Virje. Ukupan iznos projekta iznosi 492.494,32 kune, dok je iznos EU potpore je 418.620,16 kuna.

Tribina je trajala 90 minuta, dok su predavači bili:
- Sonja Hlebar, dugogodišnja stručnjakinja iz sektora gospodarenja otpadom, suosnivačica i idejna začetnica nekoliko ekoloških projekata nagrađenih međunarodnim nagradama,

- Matija Hlebar, stručnjak za održivi razvoj te gost predavač na raznim nacionalnim i međunarodnim konferencijama.

Obzirom na alarmantno stanje u našem okolišu i posljedicama koje ono ima ne samo za sam okoliš, već i za ljudsko zdravlje, tribinom se nastoji potaknuti građane na individualne i kolektivne akcije u pogledu sprečavanja nastanka otpada, ponovne upotrebe otpada, pravilnog odvajanja na samom mjestu nastanka, recikliranja i smanjenja odlaganja otpada uopće. Sudionici i sudionice su upoznati s hijerarhijom gospodarenja otpadom, kružnom ekonomijom i ciljevima održivog razvoja kao cjelovitim rješenjem koje podrazumijeva stvaranje održive budućnosti za sve.

Sadržaj ovog priopćenja isključiva je odgovornost Grada Đurđevca.