GOSTOVANJE UČENICA GIMNAZIJE DR. IVANA KRANJČEVA ĐURĐEVAC
Autor: Ivan Jaković, 8. 5. 2018.

U ponedjeljak (7. svibnja) našu školu posjetile su učenice Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca u pratnji stručne suradnice pedagoginje Jasne Horvat Vlahović. Posjet je organiziran u sklopu aktivnosti programa profesionalne orijentacije učenika osmih razreda. Za učenike osmih razreda održana je radionica pod nazivom ''Upoznajmo se na drugi način''.

Cilj radionice poticanje je učenika na razvijanje pozitivne slike o sebi, javno iznošenje mišljenja, aktivno slušanje i podizanje samopouzdanja.

Nakon održane radionice učenici osmih razreda mogli su razgovarati o specifičnostima školovanja u srednjoškolskom sustavu. Većina pitanja odnosila se na očekivanja koja učenici imaju, strahova, utjecaja na odabir srednjih škola te najbitniji razlozi za odabir pojedinih srednjih škola.

Posjet učenica Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac rezultat je i više nego dobre dugogodišnje suradnje te se ovim putem zahvaljujemo na održanoj radionici.