« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

„VUK I OVCE“
Autor: Ivan Jaković, 26. 10. 2016.

Članice Enigmatskog kluba naše škole Lora, Julija, Ena i Anamarija, poželjele su ostale učenike upoznati s jednom zanimljivom strateškom igrom pod nazivom „Vuk i ovce“. Organizirale su dva susreta sa zainteresiranim učenicima - ponedjeljak 24.10.  7. školski sat i utorak 25.10. 6. školski sat.

U igrama su sudjelovale sedmašice Anamarija i Ena, šestaši Hana, Julija, Patrik i Lora, petaši Dario, Dominik, Dorotea, Hrvoje,  Marko, Nika i Petra, a igranju su se pridružile i dvije četvrtašice Darija i Pia. Vidjeli smo i isprobali mnogo različitih strategija koje vode do pobjede. U nekim je igrama pobijedio vuk, a ponekad su i ovčice nadmudrile vuka. Nismo proglasili ukupnog pobjednika jer to i nije najvažnije. Veseli činjenica da usprkos popularnosti računalnih igrica još uvijek ima onih koji će umjesto računala odabrati druženje s vršnjacima.

Ukratko o igri „Vuk i ovce“

To je igra za dva igrača u kojoj jedan igrač pokreće figuricu vuka, a drugi igrač igra s 13 figurica koje predstavljaju ovce. Moguće je kretanje po crtama, za jedno polje. Vuk može pojesti ovcu ako ju preskoči.  Ovce pobjeđuju ako okruže vuka tako da se više ne može kretati ili ako ih se 9 uspije prebaciti na suprotnu stranu poligona. Inače pobjeđuje vuk.

Voditeljica Enigmatskog kluba Rajna Franjo