SCENSKA IGRA S GLUMCEM DUBRAVKOM SIDOROM
Autor: Ivan Jaković, 4. 10. 2016.

U Novom društvenom domu u ponedjeljak, 3. listopada, glumac i spiker u mirovini Dubravko Sidor odglumio je pred učenicima i vrtićarcima predstave „Miš“ i „Sijač sreće“.

Glumac je radno krenuo u svoju novu sezonu, za prvi dan nakon godišnjeg odmora odradio je tri predstave koje je dogovorio s našim malim mjestom. Najprije je u šumskom Repašu, ispred učenika područne škole, odglumio predstavu „Sijač sreće“, a maleni su sjali od sreće jer su i sami sudjelovali u predstavi.

Zatim je glumac doputovao u Molve gdje se ispred učenika 1. i 2. razreda iz matične te Područne škole Medvedička i vrtićaraca preobrazio u miša i pokazao im što se dogodi kada mali miš odluči upoznati svijet; kakve ga sve nevolje snalaze i koju je pouku zaključio nakon svega. I u ovoj je predstavi tražio pomoć mališana, tako da su zajedno plesali, glumili tatu, mamu, dječake… Iako nisu uspjeli svi sudjelovati u predstavi, uživali su u izvedbama svojim prijatelja.

Na red su konačno došli i učenici 3. i 4. razreda matične te Područne škole Medvedička, a i oni su kao i učenici prije njih odlično reagirali na predstavu. Svi su željeli biti glumci i pomoći u predstavi, a nakon svega je nekolicina učenika ostala razgovarati s glumcem jer ih je puno toga zanimalo o njemu.

Ovim putem se želimo još jednom zahvaliti glumcu što nas je posjetio i odigrao nam odlične i poučne predstave.

Knjižničarka Ana Molnar