« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

ODUŠEVILI SMO SE BRIJUNIMA
Autor: Ivan Jaković, 21. 6. 2016.

18. lipnja 2016. konačno smo otputovali na nagradni izlet u NP Brijuni.

Naime, priključili smo se humanitarnoj akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, sakupili 12 kilograma čepova, poslali ih u Fažanu i osvojili 30 besplatnih ulaznica za izlet u NP Brijuni.

Ovim putem zahvaljujemo se Općini Molve što nam je pomogla u financiranju prijevoza do Fažane.

Otputovali su svi đaci sa svojim majkama i učiteljicama te suradnicima sakupljanja čepova. Bila je ovo i prigoda za zajedničko druženje djece s majkama, daleko od svakodnevnih briga i poslova.

Krenuli smo uzbuđeni i nestrpljivi autobusom oko 9 sati, a u Fažanu stigli oko 14 sati. Okupali smo se (mnogi prvi put vidjeli more) na prekrasnoj plaži i u 16:30 krenuli brodom na otok Veli Brijun. Tamo nas je dočekala vodičica i 4 sata vodila te upoznala s prirodnim, povijesnim, kulturnim i drugim znamenitostima Brijuna. Obišli smo muzeje prepariranih životinja, muzej fotografija i predmeta Josipa Broza Tita te također vidjeli mikroskop Roberta Kocha. Provozali smo se turističkim vlakićem po cijelom otoku, posjetili brijunski zoološki vrt i upoznali životinjski svijet Brijuna.

Neki su prvi put vidjeli i životinje: slona, papigu, zebru, ljamu, kornjaču…

Puni dojmova vratili smo se brodom u Fažanu i krenuli prema Puli gdje smo kratko posjetili Arenu.

Vratili smo se oko 4 ujutro, sretni, zadovoljni, ispunjenih srca i još više motivirani za skupljanje čepova.

Ovo putovanje ostat će nam u lijepom sjećanju jer bilo je zaista nezaboravno.

Dakle, ne bacajte plastične čepove u smeće niti po okolišu, čuvajte prirodu, pomognite bolesnima i činite dobro svima!

Učenici, roditelji i učiteljice PŠ Medvedička