OBITELJSKA OLIMPIJADA
Autor: Ivan Jaković, 4. 6. 2016.

U sklopu Dana škole u četvrtak 2. lipnja održala se Obiteljska olimpijada na kojoj su se družili ne samo učenici i učitelji, već i roditelji učenika.

Tradicionalno se Obiteljska olimpijada održava već 12. godinu zaredom, a dan se obilježava različitim sportskim aktivnostima u kojima sudjeluju ponajviše učenici, ali i učitelji te roditelji. Kao i svake godine, najviše roditelja se odazvalo iz nižih razreda, ali našli su se pokoji hrabri roditelji i učenika viših razreda

Druženje je otvorila voditeljica Barbara Vujković, učenica 8. razreda, koja je i tijekom natjecanja izdavala upute.

Sportska su se događanja odvijala na nekoliko lokacija, tako su na glavnom igralištu dječaci igrali nogomet, a pored njih su se učenici natjecali u štafetnim igrama, košarci i graničaru. Na livadi pokraj škole smjestili su se učenici nižih razreda koji su započeli igre nošenjem krumpira u žlici. Kako bi sve bilo zanimljivije djeci, u igre su se uključili i njihovi roditelji. Rijetko se desi da dijete bodri roditelja, ali jučer je sve vrvjelo od dječjeg smijeha i vike „Ajmo mama! Ajmo tata! Brže, brže!“

Ali i s tribina su se čuli zvukovi navijanja. Iako ih je bilo malo, najglasnije su svakako bile učenice 8.a razreda koje su bodrile dečke u nogometu.

Svi oni učenici viših razreda koji nisu bili u nogometu, košarci, štafetnim igrama i graničaru, mogli su testirati svoje brzoplesne pokrete u igri sa stolicama, a kasnije su se razredi borili u potezanju užeta. Kroz dan je bilo svega – navijanja, smijeha, borbe za prvo mjesto, plača, ali ipak na kraju druženja svi su zajedno sjeli za stolove, uživali u najukusnijem grahu i družili se. Druženje je ove godine začinila i živa glazba zahvaljujući učenici osmog razreda Ani Leoni Lončar i njezinom bendu „Ulična politika“. Uz odličnu svirku i poznati glas koji je izvodio omiljene pjesme te u opuštenoj atmosferi, vjerujemo kako ćemo se ovogodišnje Obiteljske olimpijade rado prisjećati.

Naravno, u ovoj vijesti moramo spomenuti i školsku zadrugu „Mlin“ (voditelj Stanko Molnar) koja je promovirala svoj rad prodajom proizvoda izrađenih prošle i ove školske godine. Zadrugarke su odmah ujutro postavile stol kod ulaza u školu te ga ukrasile. Svojim su kupcima ponudili samo prirodno rađene proizvode: sok od bazge (pakiranje od 1L), sok od koprive (u pakiranjima od 1L i 0,2L) i čaj od koprive. Kako bi pokazali da su i ekološki osviješteni, za sokove su iskoristili stare staklene flaše. Bravo za naše zadrugare.

444444444Kao što vidite, svega je bilo na ovogodišnjoj Obiteljskoj olimpijadi te se nadamo još većem odazivu roditelja nagodinu.

Tekst pisala: knjižničarka Ana Molnar