SUSRET „PRI DRAVSKOMU“
Autor: Ivan Jaković, 3. 5. 2016.

U petak 29. travnja u Društvenom domu Drenovica u Novom Virju održao se 5. susret mladih recitatora i glumaca kojim se žele promicati riječi i djela podravskog pjesnika Miroslava Dolenca Dravskog.

Na susret su i ove godine prijavile učiteljice s učenicima iz Područne škole Medvedička, zatim učiteljica Helena Kovač Markov s učenicima iz Područne škole Repaš te učenica osmog razreda Klaudija Jelinek koja se nije natjecala, već je bila pozvana pročitati svoj rad o Miroslavu Dolencu Dravskom. Klaudija se, kao što znate, zajedno sa svojom mentoricom Marijom Halaček prijavila na natječaj koji je raspisala Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije, a tema literarnog rada bila je „Djelima svojim zadužili su županiju“. Klaudija je u radu opisala život i djelo Miroslava Dolenca Dravskog, osvojila povjerenstvo i dobila prvu nagradu za rad. Organizatori susreta „Pri Dravskomu“ pozvali su Klaudiju i njezinu mentoricu da prisustvuju susretu i da Klaudija pročita svoj rad, na što se rado odazvala.

Što se tiče natjecateljskog dijela, izvođači su bili razvrstani u dvije skupine (učenici razredne nastave i učenici predmetne nastave), a posebnost ovog natjecanja je da sudionici među sobom biraju najbolje izvođače. Nakon natjecateljskog dijela, svake je godine ostavljeno prostora za susret s nekim od glazbenika ili književnika koji promoviraju ovaj kraj, a ove se godine predstavila spisateljica Sunčica Orešić iz Kalinovca. Ugodnom druženju je brzo došao kraj, podijeljene su nagrade za prva mjesta, a onda su izvođači mogli prionuti na pizze, sokiće i kolače te se družiti s drugim izvođačima. Kako je bilo učiteljicama i učenicima naših područnih škola, slobodno pročitajte na podstranicama njihovih škola.

Knjižničarka Ana Molnar