ZAVRŠNA SVEČANOST DJEČJEGA DUHOVNOGA STVARALAŠTVA
Autor: Ivan Jaković, 26. 4. 2016.

Pjesma Riječi u riječi Sofije Paša učenice 8.a razreda izabrana je za objavu u zborniku radova

Vatra dominikanske riječi na 5. Susretu hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva

„Stjepan Kranjčić“ u Križevcima.

U Hrvatskom domu u Križevcima u subotu 23. travnja 2016. održana je završna svečanost

5. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Tom su prigodom dodijeljene nagrade učenicima najuspjelijih radova, likovni su radovi prikazani na prigodnoj izložbi Ljubav prema istini, dio književnih radova javno je izveden, a  izbor od šezdeset radova po žanrovima (poezija, proza, igrokazi) objavljen je u zborniku Vatra dominikanske riječi među kojima je i literarni rad, pjesma Riječi u riječi, Sofije Paša.

Posebnost Sofijine duhovne pjesme je mogućnost čitanja na razne načine jer je to pjesma u pjesmi. Može se čitati od početaka, od kraja, samo distisi i monostihovi, ispremetane kitice i stihovi, stih s početka pa s kraja i slično.

Nakon svečanosti održane su radionice  Kršćanske vrednote u dječjem stvaralaštvu.

Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić“ želi se potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama i to je jedini takav susret u Republici Hrvatskoj.

Tema ovogodišnjega natječaja bila je  Snaga R(r)iječi i sv. Dominik u povodu 800 godina dominikanskoga reda.

Na natječaj je pristiglo 156 književnih te 104 likovna rada iz ukupno 66 škola iz cijele Republike Hrvatske.

Čestitamo Sofiji na objavljenom radu i  predstavljanju naše škole na jubilarnom 5. Susretu dječjega duhovnoga stvaralaštva.

Učiteljica Mirela Paša