« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

PREDSTAVLJANJE KULTURNE BAŠTINE OPĆINE MOLVE
Autor: Ivan Jaković, 26. 4. 2016.

U petak, 22. travnja, u Domu mladih u Koprivnici bilo je predstavljanje kulturne baštine Općine Molve na kojemu je svoj kutak imala i Osnovna škola Molve.

Na predstavljanju su o povijesti Molva, društevnom i kulturnom životu te o našoj crkvi, crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije, govorili poznati predavači i ljubitelji našeg mjesta. Jedan od predavača bio je i nastavnik iz naše škole, nastavnik povijesti Matej Ištvan koji je govorio o razvoju društvenog života u Molvama. Također, Osnovna škola Molve se svim prisutnima predstavila školskim listovima „Osnovac“ i „Ljetopis“ te knjigama u nakladništvu OŠ Molve (K. Janči: „Vidla sam na svoje joči“ i M. Ištvan: „Zauvijek zajedno“), knjigama našeg ravnatelja Ivana Jakovića („Selske huncutarije“ i „Čez molvarski obločec“) te monografijom o školi izdanom povodom 50. obljetnice školstva u Molvama. Stol smo ukrasili kreacijama školske kreativne grupe, a također smo poklanjali i razglednice sa slikama naših učenika koje su prisutni rado uzimali. Nastavnica Marija Halaček je povodom predavanja Maria Kolara, povjesničara književnosti, o književnoj baštini Molva pripremila dvije učenice, Petru Vincek i Barbaru Vujković, koje su recitirale pjesme naših domaćih književnika. Njihove recitacije su toliko oduševile samog predavača da je komentirao kako one nisu prilog njegovom predavanju, već da su središte tog predavanja. Zahvaljujemo se Petri i Barbari što su na tako pozitivan i ugodan način doprinijele predstavljanju Općine, ali i naše škole.