ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA
Autor: Ivan Jaković, 7. 3. 2016.

U petak, 4. ožujka, bili smo domaćinom Županijskog natjecanja iz hrvatskoga jezika za osnovne i srednje škole koje se odvijalo u Društvenom domu.

Dobrodošlicu na Molve je svim sudionicima i njihovim mentorima zaželio ravnatelj škole Ivan Jaković; ukratko ih upoznao s djelovanjem škole te im zaželio sreću prilikom pisanja ispita. Prije početka natjecanja izveden je i program dobrodošlice za koji su se pobrinuli školski tamburaški sastav prilikom čega su svoju solo izvedbu imale Lucija Matanović i Ela Jaković, a između skladbi su Franciska Kapitanić i Petra Vincek recitirale prigodne pjesme o hrvatskom jeziku. Na kraju programa ih je učiteljica Marija Halaček, koja je ujedno i voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja/nastavnika hrvatskoga jezika osnovnih i srednjih škola, upoznala s pravilima pisanja ispita i rasporedom događanja. Zatim je slijedilo 90-minutno pisanje ispita kojemu je pristupilo 49 učenika iz pozvanih škola naše Koprivničko-križevačke županije u kategorijama: 7. i 8. razreda OŠ te 1., 2., 3. i 4. razreda SŠ. Nakon pisanja ispita, učenike je učiteljica Mirela Paša povela u razgledavanje crkve te galerije, dok je povjerenstvo ispravljalo ispite. Ručak, koji je bio organiziran u školskom restoranu, opustio je atmosferu natjecanja i učenici su se mogli međusobno družiti, nakon čega je bilo proglašenje najboljih učenika iz svake kategorije i darivanje istih.

Našu školu je u kategoriji 8. razreda predstavljala učenica Ana Leona Lončar koju je vodila i pripremala učiteljica Marija Halaček te njezina pripravnica Sanja Baruškin.