DARIO KOPRIČANEC OSVOJIO 2. MJESTO NA 8. MEĐUNARODNOM FESTIVALU PODVODNOG FILMA I FOTOGRAFIJE U SLOVENIJI
Autor: Ivan Jaković, 1. 2. 2016.

Dario Kopričanec  učenik 4. razreda Osnovne škole Molve sa svojom mentoricom Dubravkom Jaković osvojio je drugo mjesto na 8. Međunarodnom festivalu podvodnog filma i fotografije  Šetnje pod morem / Sprehodi pod morjem/  u Slovenskim Konjicama u Republici Sloveniji.

U subotu , 30. siječnja 2016. godine,  u Kulturnom domu u Slovenskim Konjicama, nakon trodnevnog festivala,  održana je završna Grand Prix večer na koju su pozvani dobitnici nagrada za najbolje likovne radove učenika osnovnih škola i na kojoj  su predstavljeni najuspješniji  svjetski hitovi na području podvodnoga filma.

Povjerenstvo za izbor najuspješnijih radova u sastavu: Karolina Krajnc, Nina Pufič, Maja Šivec i Alenka Fidler  imalo je vrlo zahtjevan zadatak budući je primilo 1032 likovna rada učenika iz 203 škole iz Slovenije, Hrvatske, Rusije i Srbije.  Povjerenstvo je odlučilo nagraditi tri najbolja uratka. Učenik Dario Kopričanec osvojio je 2. nagradu koju mu je na Grand Prix večeri svečano uručio župan Miran Gorinšek.

Među pristiglim radovima Povjerenstvo je izabralo još 18 radova  koji  su izloženi u Kulturnom domu Slovenske Konjice sve do 28. 2. 2016.

Uz svečano uručenje nagrada, posebnost večeri bili su i kratki razgovori sa snimateljima ili režiserima prije projekcija najuspješnijih filmova.

Tako smo upoznali iz Finske dubokomorskog istraživača, fotografa i snimatelja Karia Hyttinena koji je  predstavio korištenje 3D fotogrametrije, te Herberta Nitscha ,iz Austrije, istraživača, inovatora, aktualnog svjetskog prvaka u ronjenju na dah /s kojim smo se uspjeli i fotografirati /.

Njegov film Povratak iz ponora- premijerno je prikazan na ovom festivalu. Priča je to o aktualnom svjetskom prvaku s 33 svjetska rekorda koji je zamalo završio tragično, no uz pomoć željezne volje uspio se iz invalidskih kolica ponovo osoviti na noge.

Čestitamo Dariu i njegovoj mentorici na velikom uspjehu i osvojenoj nagradi kojima su dostojno predstavili  našu školu, mjesto, županiju i domovinu!