FINALISTICA „MALOG GALOVIĆA“ – LAURA ŠANJIĆ
Autor: Ivan Jaković, 28. 10. 2015.

Učenica 8.b razreda Laura Šanjić svojom pjesmom „Oprosti“ ušla je u finalni izbor za nagradu „Mali Galović“ u Koprivnici. Njezina mentorica Marija Halaček je, uz Laurin rad, na natječaj poslala i radove učenica Sofije Paša, Ane Leone Lončar, Ivane Cenkovčan, Maje Molnar, Barbare Vujković i Petre Vincek.

Ovim povodom su učenice 22. listopada prisustvovale pjesničkoj matineji u koprivničkoj gimnaziji „Fran Galović“ u pratnji knjižničarke Ane Molnar i učiteljice Sanje Baruškin. Na pjesničkoj matineji, učenice su gledale kratku predstavu „U Franovu začaranom zrcalu“, koje je za sve prisutne pripremila gimnazijska dramska grupa, a u nastavku su uživale u pjesmama koje su izvodili hrvatski pjesnici, ali i inozemni. Naime, ovogodišnju matineju su posjetili autori iz Rusije, Bugarske, Ukrajine, Češke i Latvije. Također, u četvrtak su proglašeni i finalisti „Malog Galovića“ među kojima se našla i učenica naše škole, Laura Šanjić. Stoga je Laura, u pratnji Barbare Vujković i Valerije Šanjić u subotu 24. listopada, prisustvovala proglašenju pobjednika ovoga natječaja u sklopu završetka manifestacije „Galovićeva jesen“, a koja se održala u dvorani Domoljub u Koprivnici. Nažalost, Laura nije nagrađena, ali ju ovim putem pohvaljujemo i želimo joj puno uspjeha u daljem stvaralačkom radu! U nastavku možete pročitati pjesmu Laure Šanjić s kojom je ušla u finale „Malog Galovića“.

OPROSTI

I ponekad tako mislim

tuga prevlada me

tvoje su mi oči sve dalje