NAVIJANJE, DRUŽENJE, SPORT, GRAH = OBITELJSKA OLIMPIJADA
Autor: Ivan Jaković, 9. 6. 2015.

U srijedu 3. lipnja, školski smo dan proveli na drugačiji način, obilježavajući dan Obiteljske olimpijade.

Već 11. godinu zaredom se u našoj školi obilježava Obiteljska olimpijada koja je popraćena brojnim sportskim natjecanjima u kojima se učenici međusobno natječu, ali im se pridružuju i učitelji te roditelji. Prilika je to da učenici pokažu kakvu su kondiciju stekli tijekom školske godine na tjelesnom, ali više od toga je da se svi zajedno družimo i bodrimo jedni druge.

Druženje je krenulo u 9 sati pozdravom svih učenika i roditelja koji su našli vremena kako bi nam se pridružili. Zatim su se učenici nižih razreda smjestili na travnjaku pokraj igrališta i krenuli su sa zanimljivim igrama koje su za njih pripremile njihove učiteljice.

Za učenike viših razreda igre je osmislio učitelj tjelesne kulure Tomislav Čerepinko, a istodobno su se odvijala dva natjecanja. Na igralištu se sedmi i osmi razred najprije okušao u nogometu i rukometu, dok su se za to vrijeme peti i šesti razredi natjecali u ovim disciplinama: štafetno trčanje, prenošenje lopte, slobodno bacanje, bacanje iza linije, ples oko stolica i potezanje konopa. Nakon svih odrađenih disciplina, na nogometnom i rukometnom igralištu spretnost su pokazali peti i šesti razredi, a sedmi i osmi su se okušali u ostalim disciplinama. U nekim su se disciplinama natjecali samo učenici, u nekima su sudjelovali učitelji, a u nekima su se izmiješali učenici, učitelji i roditelji. Iako su sve discipline bile natjecateljskog tipa i svi su se zdušno borili kako bi njihova ekipa pobijedila, sve je proteklo u poštenoj borbi i bolja je ekipa pobijedila. Na kraju sportskih natjecanja učenicima, roditeljima i djelatnicima škole je bio podijeljen grah i sok te je veselo druženje nastavljeno u hladovini.

Ana Molnar, knjižničarka